Koronawirus dla niektórych brzmi wciąż jak smutny wyrok. Właśnie dlatego takim lękiem napawa sam fakt, że ktoś, z kim mogli mieć styczność, został pozytywnie zdiagnozowany.

Teraz w kolejnym polskim mieście zdarzył się kolejny przypadek osoby, która miała kontakt z wieloma innymi. Mowa o pracowniku Poczty Polskiej.

Pracownik poczty ma koronawirusa

Tego typu zdarzenia mają miejsce coraz częściej, ponieważ liczba zarażonych w Polsce wciąż rośnie – w coraz szybszym tempie. Kolejne doniesienia o koronawirusie nadeszły z jednej z placówek Poczty Polskiej.

Poczta Polska. Źródło: wroclaw.naszemiasto.pl
Poczta Polska. Źródło: wroclaw.naszemiasto.pl
Poczta Polska. Źródło: wroclaw.naszemiasto.pl

Jeden z pracowników miał przeprowadzony test na koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny.

Wszyscy, którzy mieli z nim kontakt, zostali skierowani na obowiązkową kwarantannę. Kto mógł zostać zarażony?

To już kolejny przypadek pracownika poczty, u którego stwierdzono zarażenie koronawirusem. Podobne sytuacje zdarzały się wśród listonoszy.

Zaraz po informacji o zarażeniu pracownika placówka poczty została zamknięta i zdezynfekowana. Klienci muszą odwiedzać dalszą pocztę.

Wiadomo, że zarażony pracownik Poczty Polskiej z Żelazkowa mógł zarazić 7 współpracowników, którzy zostali wysłani na kwarantannę. Izolacja pozostałych pracowników potrwa do 27 kwietnia.

Poczta Polska. Źródło: rdc.pl
Poczta Polska. Źródło: rdc.pl
Poczta Polska. Źródło: rdc.pl

Jak informowała rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej, pracownik nie miał styczności z klientami. Dla bezpieczeństwa wszystkich placówkę zdezynfekowano.

Nie opublikowano informacji na temat tego, czy inni pracownicy poczty przeszli testy, a także jakie są szanse na to, że jeśli współpracownik mężczyzny był chory, mógł zarazić klientów.

Wspomniano także, że inny przypadek zarażonego pracownika Poczty Polskiej był również w Perzowie, jednak placówka została już otwarta. Ci, którzy na co dzień obsługiwani są na poczcie w Żelazkowie, zostali przekierowani do Kalisza, Blizanowa i Stawiszyna.

Jak do tej pory najcięższa sytuacja miała miejsce w Krakowie, gdzie zarażony listonosz miał styczność z ponad 3,5 tysiąca osób.

Przypomnij sobie o… ZAMIAST POMAGAĆ PRZYCZYNI SIĘ DO MASOWYCH KONTROLI. CIEMNA STRONA ŚWIADCZENIA

Jak informował portal Życie: LOTY SAMOLOTAMI PO PANDEMII KORONAWIRUSA JUŻ NIGDY NIE BĘDĄ TAKIE SAME. ZMIENI SIĘ JEDNA WAŻNA RZECZ

Portal Życie pisał również o… GŁOŚNA SPRAWA DOTYCZĄCA JEDNEGO Z ODCINKÓW PROGRAMU ŚNIADANIOWEGO ROZWIĄZANA. JAKA JEST DECYZJA