Czas temu w stacji TVN doszło do skandalu. W styczniowym odcinku "Dzień Dobry TVN" wybuchła afera, którą żyły zarówno polskie, jak i światowe media. Jej finał ma miejsce dopiero teraz.

Skandal w śniadaniówce. Jest finał afery

Chodzi o zdarzenie mające miejsce w jednym z odcinków programu śniadaniowego "Dzień Dobry TVN" wyemitowanego w styczniu. Tematem odcinka były kanony piękna. Prowadzący wówczas program ośmielili się wygłosić swoje niepochlebne opinie na temat jednego z mężczyzn, który znalazł się w setce najpiękniejszych mężczyzn na świecie.

Mowa tutaj o Jeon Jeong-guk, 20-letnim koreańskim piosenkarzu zespołu BTS. Anna Kalczyńska i Piotr Sołtysik mieli niepochlebnie wyrażać się na temat jego wyglądu. Prezenterzy mieli zarzucić mu to, że posiadanie męską twarz, a farbowane przez niego włosy także znają się być mało męskie. Na dziennikarzy wylała się fala hejtu.

TVN nie zostanie ukarane za wyemitowany materiał

Materiał najbardziej zdenerwowało fanów koreańskiej grupy oraz wszystkich miłośników tamtejszej kultury. W zagranicznych mediach pojawiło się mnóstwo wzmianek o tym, jakoby polscy dziennikarze zachowali się bardzo nieprofesjonalnie. Głos w sprawie zabrał także koreański koncern medialny promujący muzykę k-pop – Koreaboo. Wspomnieli o sprawie na swoim profilu na Twitterze. Śledziło ją ponad półtora 1,5 mln osób.

Telewizja TVN zdecydowała się więc przeprosić zarówno piosenkarzy, jak i wszystkie osoby, które poczuły się urażone. Trzy miesiące później rzeczniczka KRRiT, Teresa Brykczyńska oświadczyła, że TVN nie zostanie ukarane.

- KRRiT zakończyła postępowanie w tej sprawie. Nie stwierdziła naruszenia przez nadawcę przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Działania podjęte przez TVN - oświadczenie władz spółki, zakończenie współpracy z autorem materiału - KRRiT uznała za wystarczające i adekwatne do zaistniałej sytuacji – powiedziała.

Przypomnij sobie o… PAWEŁ KRÓLIKOWSKI BYŁBY ZACHWYCONY. MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA POKAZAŁA ROZCZULAJĄCE ZDJĘCIE Z WNUCZKIEM