Koronawirus dla niektórych brzmi wciąż jak smutny wyrok. Właśnie dlatego takim lękiem napawa sam fakt, że ktoś, z kim mogli mieć styczność, został pozytywnie zdiagnozowany.

Teraz w kolejnym polskim mieście zdarzył się kolejny przypadek osoby, która miała kontakt z wieloma innymi. Chodzi o listonosza.

Listonosz miał kontakt z kilkoma tysiącami osób. Ma koronawirusa

W jednym z największych polskich miast listonosz Poczty Polskiej dostarczał przesyłki do tysięcy mieszkańców. Jak twierdzą media, podczas świąt wielkanocnych odkryto, że żona mężczyzny jest zarażona koronawirusem.

Twierdzono, że mimo świadomości zagrożenia listonosz w dalszym ciągu pełnił obowiązki służbowe, jednak te plotki zostały zdementowane przez Pocztę Polską.

Listonosz. Źródło: gazetawroclawska.pl
Listonosz. Źródło: gazetawroclawska.pl
Listonosz. Źródło: gazetawroclawska.pl

Według lokalnych mediów listonosz czuje się dobrze i nie narzeka na silne objawy. Niestety, mężczyzna mógł przyczynić się do zarażenia nawet więcej niż 3500 osób.

- W sytuacji, w której mamy informacje o pracowniku, który ma potwierdzony wynik na obecność koronawirusa placówka jest zamykana, a przełożony sporządza listę osób, z którymi ten pracownik miał kontakt. Wszelkie takie informacje są przez nas przekazywane do służb sanitarnych – informuje o dalszych działaniach rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej, Justyna Siwek.

Kilku pracowników Poczty Polskiej w Krakowie Płaszowie zostało objętych obowiązkową kwarantanną – mowa o 8 osobach. Co więcej, wszyscy, którzy sprzątali placówkę, odesłani zostali do swoich domów.

Obecnie zdezynfekowano lokal i od 20 kwietnia pracują w nim tylko osoby, które nie miały do czynienia z zarażonym listonoszem.

Według lokalnych mediów to nie pierwszy taki przypadek. Poprzednio, po tym, gdy wykryto koronawirusa u innego pracownika poczty na początku kwietnia, 70 osób objęto kwarantanną.

Listonosz. Źródło: natemat.pl
Listonosz. Źródło: natemat.pl
Listonosz. Źródło: natemat.pl

Jak widać, zarażenie koronawirusem stało się realnym zagrożeniem ze względu na łatwość przenoszenia się SARS-CoV-2.

Przypomnij sobie o… NOC SPADAJĄCYCH GWIAZD. KIEDY BĘDZIEMY MOGLI OGLĄDAĆ NAJPIĘKNIEJSZE LIRYDY

Jak informował portal Życie: DZIEWCZYNA DOSTAŁA UŻYWANY SAMOCHÓD W PREZENCIE. KARTKA, KTÓRĄ JEJ TATA ZNALAZŁ W ŚRODKU, PORUSZY NAWET KAMIENNE SERCA

Portal Życie pisał również o… JAK PIELĘGNOWAĆ SWOJE STORCZYKI, BY BYŁY ZDROWE? DZIĘKI WPROWADZENIU KILKU PROSTYCH ZASAD CHOROBY BĘDĄ TRZYMAŁY SIĘ Z DALA