Dziś w nocy, wszyscy ci, którzy cierpią na bezsenność będą mieli okazję zobaczyć coś niezwykłego. Na niebie ma pojawić się bardzo rzadkie zjawisko. Co to takiego?

Noc spadających meteorytów

Dziś w nocy z 21 na 22 kwietnia, będziemy mieli okazje zobaczyć pewne zjawisko. Zjawisko to można obserwować każdej wiosny. Dziś jednak przypada jego największa aktywność. O czym mowa?

Lirydy. screen: Dobre wiadomości
Lirydy. screen: Dobre wiadomości
Lirydy. screen: Dobre wiadomości

Noc spadających gwiazd zapiera dech w piersiach

Lirydy to rój meteorów związany z kometą Thatchera, radiant lirydów znajduje się na granicy gwiazdozbiorów Lutni i Herkulesa. Zjawisko to jest atrakcyjne głownie dlatego, że jest ono rzadkie. Przypada zazwyczaj raz na rok i jest to wiosną.

Największa aktywność liderów notowana jest między 16 a 25 kwietnia. Jednak to dziś nad Polską pojawi się jeden z najpiękniejszych widoków tej wiosny.

Aby zobaczyć przepiękne zjawisko należy wybrać się na spacer pod gołym niebem o godzinie 23. To właśnie wtedy spadające gwiazdy będą najbardziej widoczne.

Dzisiejszą aktywność roju warto oglądać w odpowiednim miejscu. Jak się okazuje nie tylko godziny widowiska są ważne. Aby jak najlepiej obserwować zjawisko, trzeba wiedzieć w jakim miejscu będzie najbardziej widoczne. Jak się okazuje najlepszym widokiem mogą cieszyć się mieszkańcy wsi. To właśnie w miejscach, gdzie jest najmniej światła, zjawisko będzie najbardziej widoczne.

Lirydy. screen: Eska.pl
Lirydy. screen: Eska.pl
Lirydy. screen: Eska.pl

Przypomnij sobie o… JANINA OCHOJSKA ZAMIEŚCIŁA WAŻNY WPIS. INTERNAUCI ZWRÓCILI UWAGĘ NA COŚ INNEGO

Jak informował portal Życie: JAK PRAWIDŁOWO ODDYCHAĆ W MASECZCE OCHRONNEJ? LEKARZ WYJAŚNIA

Portal Życie pisał również o… REPORTERKA NAGRAŁA FILMIK Z WŁASNEGO DOMU, NIE ZAUWAŻYŁA NAJWAŻNIEJSZEGO, ALE WTOPA