Pajacyk – tę akcję charytatywną zna każdy Polak. Jego współzałożycielka Janina Ochojska, zmagała się z ciężką chorobą.

U Janiny Ochojskiej w kwietniu tego roku zdiagnozowano raka. Na szczęście, choroba była w tak wczesnym etapie, że działaczkę dało się uratować. Jak podaje Pikio, choroba okazała się być impulsem do stworzenia kolejnej akcji charytatywnej, wspomagającej kobiety, które znajdują się w podobnej sytuacji.

Dlatego publicznie opowiedziałam o chorobie, żeby uświadomić kobietom, że regularne badania są ważne – wyznała wywiadzie dla Newsweeka.

Janina Ochojska składa hołd ofiarom Getta Warszawskiego…

Janina Ochojska z okazji rocznicy powstania w Getcie Warszawskim umieściła w sieci zdjęcie, na którym widać wpiętego w bluzę żółtego żonkila, który jest symbolem szacunku i pamięci.

- 77 lat temu Żydzi-Polacy w Getcie warszawskim rozpoczęli bohaterską walkę z przeważającymi siłami niemieckimi, broniąc wspólnych, niepodważalnych wartości takich jak wolność i wartość życia każdego człowieka niezależenie od jego pochodzenia czy wyznania. Chwała Bohaterom!

Internauci zwrócili uwagę na coś innego. Zaniepokoił ich stan zdrowia działaczki.

- Zdrowia. Jest Pani naszym dobrem narodowym – pisali internauci.

Oczywiście do życzeń zdrowia się dokładam, bo jest Pani wspaniałym człowiekiem – piszą następni.

Janina Ochojska całkiem niedawno podzieliła się ze swoimi fanami informacjami o swoim stanie zdrowia. Na szczęście działaczka jest już na końcowym stadium choroby i powoli wraca do sił.

Przypomnij sobie o… OD 20 KWIETNIA CZEKAJĄ NAS KOLEJNE ZMIANY. TERAZ ZAKUPY W SKLEPACH MOGĄ BYĆ ZNACZNIE SZYBSZE