W ubiegłym tygodniu w życie weszło kolejne obostrzenie. 9 kwietnia 2020 roku, obyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym to premier Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach oraz zakazach, a także o terminach, do których będą one obowiązywały.

Jednym z wprowadzonych przez polityków było to dotyczące obowiązkowego zakładania maseczek ochronnych, który obowiązuje przy każdym wyjściu z domu. Zaostrzenie to weszło w życie w zeszły czwartek – 16 kwietnia 2020 roku.

Maseczka ochronna. Źródło: stronazdrowia.pl
Maseczka ochronna. Źródło: stronazdrowia.pl
Maseczka ochronna. Źródło: stronazdrowia.pl

Obowiązkowe maseczki to zmora Polaków

Obowiązkowa maseczka, nie ma co ukrywać, nie jest najwygodniejszym elementem naszego aktualnego ubioru, który obowiązuje nas przy każdym wyjściu z domu. Maseczka bywa uciążliwa z kilku powodów. Narzekają na nią chociażby ci, którzy mają problemy z oddychaniem lub okularnicy, którzy zmagają się z nieustająco parującymi okularami. Jak wiec nosić maseczkę, by nie odczuwać tak wielkiego dyskomfortu?

Jak nosić maseczkę ochronną. Źródło: YouTube
Jak nosić maseczkę ochronną. Źródło: YouTube
Jak nosić maseczkę ochronną. Źródło: YouTube

Maseczka przeszkadza ci w oddychaniu? Wypróbuj tego sposobu

Jak się okazuje jest sposób na to, by w moc w pełni oddychać mimo nałożonej na usta maseczki ochronnej. Trik, który zaprezentowała pewna pani doktor jest banalnie prosty.

Doktor Elżbiety Dudzińskiej zapytana przez dziennikarza telewizji Polsat News, wyjaśniła w jaki sposób powinniśmy prawidłowo oddychać, mając na sobie maseczkę, która zakrywa naszą twarz.

- Powinniśmy oddychać spokojnie przez nos, biorąc wdech i wydech, jak również przeponowo. Innymi słowy, nasz wzorzec oddychania nie powinien się zmienić. Wydech przez nos chroni nas częściowo przed koronawirusem, czyli wzmacnia ten filtr, jakim jest maseczka

- wyjaśniła dr Elżbieta Dudzińska.

Przypomnij sobie o… OD 20 KWIETNIA CZEKAJĄ NAS KOLEJNE ZMIANY. TERAZ ZAKUPY W SKLEPACH MOGĄ BYĆ ZNACZNIE SZYBSZE