Reinkarnacja to pogląd, który przyjmują wyznawcy wielu religii, m.in. hinduizm oraz buddyzm. Mówiono o niej również w starożytnej Grecji – zwolennikami poglądu reinkarnacji byli Platon oraz Pitagoras.

Czy reinkarnacja istnieje naprawdę?

Reinkarnacja jest inaczej wiarą w to, że dusza lub świadomość po obumarciu ciała może wcielić się w kolejny, nowy byt fizyczny. Oznacza to, że według wierzących w nią osób dusza zmarłego człowieka może przejść w inne ciało zwierzęce, ludzkie lub nawet roślinne.

Niektóre opinie zwolenników reinkarnacji wskazują, że jeśli dusza dobrze sprawdziła się w swoim wcieleniu, może po śmierci ciała trafić do ciała jeszcze bardziej rozwiniętej istoty. I przeciwnie – jeśli przeżyła złe życie, może trafić do ciała istoty mniej rozwiniętej.

Temat przechodzenia duszy w nowe ciało jest bardzo interesujący. Uważa się, że istnieją stare i młode dusze. Jak zauważyć, czy przeszliśmy już reinkarnację?

Pierwszym znakiem są sny. Jeśli się powtarzają i nie mają związku z naszym aktualnym życiem, wysoce prawdopodobne jest, że mieliśmy niegdyś inne wcielenie.

Drugim sygnałem są także choroby, blizny, niepełnosprawność oraz inne czynniki. Mogą to być pozostałości z naszego poprzedniego wcielenia.

Orientacja często również jest sygnałem, który może pokazać, że to nasze kolejne wcielenie. Jeśli np. byliśmy osobą orientacji heteroseksualnej i wykazywaliśmy się nietolerancją wobec homoseksualistów, jest spora szansa, że w kolejnym wcieleniu będziemy osobami o tej nieakceptowanej przez nas orientacji.

Kolejne wskazówki to np. duchowa mądrość – cechuje ona tzw. stare dusze, które zdążyły nabrać już wiele doświadczenia i wyciągnąć wnioski.

Bycie jasnowidzem, medium również może być oznaką, że należymy do starych dusz.

Co o tym sądzicie? Zauważyliście u siebie jakieś oznaki, które mogą wskazywać na to, że jesteście starymi duszami?

Przypomnij sobie o… MĘŻCZYZNA POSTANOWIŁ PO RAZ PIERWSZY OD DŁUŻSZEGO CZASU UDAĆ SIĘ DO SPOWIEDZI. TO, CO USŁYSZAŁ OD DUCHOWNEGO, ZMUSIŁO GO DO REFLEKSJI

Jak informował portal Życie: W POLSKICH LASACH MOŻNA SPOTKAĆ PEWNĄ STARUSZKĘ. LEPIEJ Z NIĄ NIE ROZMAWIAĆ

Portal Życie pisał również o… WZRUSZAJĄCY LIST MATKI DO DZIECKA. TO POWINIEN PRZECZYTAĆ KAŻDY