Koronawirus to problem, który w tej chwili jest już ogólnoświatowy. Zaczęło się od targu zwierzęcego w Wuhan.

Nie wiadomo, jak dokładnie choroba przeniosła się na ludzi, jednak na początku wykryto ją właśnie w Chinach. Następnie bardzo szybko zaczęła przenosić się w inne rejony świata.

Obecnie, mimo obostrzeń, które nakładają kolejne państwa, choroba roznosi się w mgnieniu oka. Nie oszczędza nikogo – zarażone mogą zostać osoby młode oraz starsze, bogate i biedne, sławne i nie.

Nie wiadomo jeszcze, jak leczyć koronawirusa – nie ma żadnego specjalnego leku, a medycy testują na chorych różne metody i wymieniają się spostrzeżeniami. Część zarażonych zdrowieje, jednak część umiera w szpitalach lub domach.

Choć umieralność nie jest wysoka, najbardziej narażone pozostają osoby starsze – to one znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka i najciężej przechodzą chorobę (u młodych często nie odnotowuje się żadnych objawów lub są one znikome).

Czy królowa Elżbieta ma koronawirusa?

Tym, jak media obiegła informacja, że książę Karol ma koronawirusa, wszyscy aaczęli zastanawiać się nad tym, czy nie posiada go również królowa Elżbieta.

Książę Karol i królowa Elżbieta spotkali się 12 marca. Jak wiadomo książę zarażony jest koronawirusem. Jak podają brytyjskie media małżonka księcia jest zdrowa, a sam chory przechodzi wszystkie objawy łagodnie.

Niedawno książę Karol spotkał się z księciem Monako – Albertem, U którego także wykryto koronawirusa. Jak zdradza Rzecznik księcia Karola: „Nie jest możliwe ustalenie tego, od kogo książę Karol mógłby się zarazić wirusem, szczególnie biorąc pod uwagę liczbę jego publicznych wystąpień w minionym tygodniu”.

Wszyscy zainteresowani są stanem zdrowia królowej Elżbiety II. Z tej okazji pałac Buckingham w imieniu królowej wystosował oświadczenie:

„Królowa Elżbieta II ostatnio widziała się z księciem Karolem krótko 12 marca i oboje zachowali ostrożność w kontaktach. Nie będzie dalszych komentarzy obecnej sytuacji.” 

Przypomnij sobie o… NIESAMOWITY SPOSÓB NA SKLEJENIE PĘKNIĘTEGO TALERZA. WYSTARCZY JEDEN SKŁADNIK OBECNY W KAŻDEJ LODÓWCE

Jak informował portal Życie: NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ MUCH Z DOMU. TANIE I NATURALNE ŚRODKI PRZECIW MUCHOM