- W obecnej sytuacji gospodarczej związanej z koronawirusem rząd może być zmuszony do przemyślenia wysokości zasiłku dla bezrobotnych, ale obecnie nie jest przewidywane jego podniesienie - powiedziała minister Jadwiga Emilewicz.

Zasiłek dla bezrobotnych – jak długo można pobierać świadczenie?

Okres trwania pobierania świadczenia wynosi od sześciu do 12 miesięcy. Wszystko zależy od obecnej sytuacji, jaka występuje na rynku pracy, a także sytuacji rodzinnej zasiłku biorcy oraz jego stażu pracy. A jeżeli na terenie powiatu, W którym mieszka bezrobotnych, bezrobocie nie jest Wyższa niż 150% średniej krajowej, bezrobotny będzie otrzymywał świadczenie przez sześć miesięcy. Osoby, które wykazują ponad 20-sto letni staż pracy, ukończyły 50 lat lub są samotnymi rodzicami dziecka do piętnastego roku życia otrzymują zasiłek przez rok.

Kto może starać się o zasiłek dla bezrobotnych?

O zasiłek dla bezrobotnych może stać się każdy, kto był zatrudniony w ostatnich 18-stu miesiącach przez 12 miesięcy, a co za tym idzie wysokość jego pensji była co najmniej minimalną krajową, a także odprowadzał składki ZUS i na Fundusz Pracy. Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2020 r. Najniższa krajowa to 2600 zł brutto. Należy pamiętać o tym, że do stażu pracy nie wliczone jest przebywanie na zasiłku chorobowym i macierzyńskim. 

 

Przypomnij sobie o… NIESAMOWITY SPOSÓB NA SKLEJENIE PĘKNIĘTEGO TALERZA. WYSTARCZY JEDEN SKŁADNIK OBECNY W KAŻDEJ LODÓWCE

Jak informował portal Życie: NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ MUCH Z DOMU. TANIE I NATURALNE ŚRODKI PRZECIW MUCHOM