To smutna wiadomość nie tylko dla świata polityki oraz sztuki, ale także dla Donalda Tuska. Pożegnaliśmy jednego z najlepszych artystów. Choć nie ma go już z nami fizycznie, dzięki swojej twórczości pozostanie w naszych sercach na długo. 55 letni artysta był serdecznym kolegą Donalda Tuska. Były premier poprosił o modlitwę za artystę.

Z naszego świata pod szedł Maciej Kosycarz mężczyzna był popularnym gdańskim fotografem. Prywatnie był też przyjacielem Donalda Tuska. Były premier wspomniał swojego przyjaciela te wzruszające jest pisze na swoim profilu na Twitterze.

"Nie żyje Maciek Kosycarz, mój serdeczny kolega, świetny fotograf i bardzo dobry człowiek. Pomódlcie się za niego" – zaapelował na swoim profilu przyjaciel zmarłego artysty Donald Tusk. 

„Nie żyje Maciek Kosycarz, mój serdeczny kolega, świetny fotograf i bardzo dobry człowiek. Pomódlcie się za niego.” 

Wśród osobistości żegnających słynnego gdańskiego fotografa, znalazła się także prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. 

Pani prezydent Zamieść w mediach społecznościowych fotografię wykonaną przez Macieja Kosycarza. Pod zdjęciem Aleksandra Dulkiewicz napisała:

"Maciej Kosycarz nie żyje... Odszedł dziś rano w Warszawie po ciężkiej chorobie. Żal niewypowiedziany. Zapamiętam go przede wszystkim dzięki jego zdjęciom. To oczywiste!" 

Kim był Maciej Kosycarz?

Pasja do fotografii Maciej Kosycarz zaraził się od swojego ojca. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął w latach dziewięćdziesiątych. Fotograf wydawał albumy dokumentujące najważniejsze momenty historyczne Gdańska. Kontynuując dzieło swojego ojca przedstawiał obraz miasta widziany oczyma dwóch różnych pokoleń. Wystawa o nazwie Zwykłe Miasto Gdańsk w obiektywie ojca i syna” cieszyła się popularnością nie tylko w Polsce. W 2001 roku można było ją obejrzeć w Mostarze, Belgradzie, Kalmarze, Holbeak, Kaliningradzie i Budapeszcie.

Fotograf miał także na swoim koncie liczne nagrody. W 2009 r. został laureatem medalu księcia Mściwoja II, a także gdańszczaninem roku. W 2011 r. otrzymał nagrodę Gryfa - Pomorską Nagrodę Artystyczną. 

Przypomnij sobie o… NIESAMOWITY SPOSÓB NA SKLEJENIE PĘKNIĘTEGO TALERZA. WYSTARCZY JEDEN SKŁADNIK OBECNY W KAŻDEJ LODÓWCE

Jak informował portal Życie: NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ MUCH Z DOMU. TANIE I NATURALNE ŚRODKI PRZECIW MUCHOM