Część z nas lubi kolekcjonować pieniądze – banknoty i monety – z różnych zakątków świata, w różnych walutach. Niektórzy robią to, by mieć pamiątki z wyjazdów, inni dla samych siebie, a dla jeszcze innych to ogromna pasja – takie osoby to prawdziwi numizmatycy.

Któż z nas nie pamięta ozdobnych dwuzłotówek, które swego czasu robiły furorę? Zdarza się, że na specjalne okazje produkowana jest kolejna partia tych złotych monet. Za te rzadsze można dostać naprawdę sporą sumkę.

Jednak można wzbogacić się jeszcze bardziej – nie tylko posiadając bardzo stare nominały.

Ten banknot ma dużą wartość

Wydawałoby się, że im starsza moneta lub banknot, tym wyższa jego wartość, gdyż trudniej go dostać. Jednak to założenie nie zawsze jest zgodne z prawdą.

Pieniądze, na których można dużo zarobić, to stosunkowo nowe banknoty. Jeśli nie jesteśmy kolekcjonerami, a posiadamy te nominały w domu, warto wystawić je na aukcji – kolekcjonerzy mogą zapłacić naprawdę dużo.

Swego czasu wyprodukowano kolekcjonerski banknot 0 euro, na którym widnieje Zamek Królewski. Teraz można na nim zarobić więcej niż na jego wersji niemieckiej, włoskiej lub francuskiej.

Za banknot, na którym widnieje Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta, numizmaci są w stanie dać nawet 999 złotych! Na części aukcji sprzedawany jest za 429 zł, na innych licytacjach jeszcze nie osiągnął maksymalnych wartości, ale już teraz – kilka dni przed zakończeniem aukcji – kwoty, które deklarują kolekcjonerzy, to 200-300 zł.

Wiele osób kupiło ten banknot z myślą o przyszłym zarobku. Teraz nadarza się ku temu okazja. Pierwotnie banknot wydany był 24 listopada 2019 roku przy okazji IV Warszawskiej Giełdy Kolekcjonerskiej i można było go kupić już za 25 złotych.

Mimo faktu, że banknotem nie można nigdzie zapłacić, ma również znaki wodne, hologramy oraz elementy ochronne UV. Ci, którzy zdecydowali się na zakup, mogą zarobić dobre pieniądze przy sprzedaży kolekcjonerskiego nominału.

Przypomnij sobie o… ANNA MUCHA STAJE MUREM ZA BASIĄ KURDEJ-SZATAN. CO SIĘ STAŁO, ŻE MUSIAŁA JEJ BRONIĆ PRZED INTERNAUTAMI

Jak informował portal Życie: KASIA TUSK SPOTKAŁA SIĘ Z NIEZROZUMIENIEM. INTERNAUCI NIE POZOSTAWILI NA NIEJ SUCHEJ NITKI

Portal Życie pisał również o… KLAUDIA HALEJCIO POKAZAŁA SWOJE WNĘTRZE. WYGLĄDA NIESAMOWICIE