Banknoty mogą kryć w sobie sporą wartość. Jak się okazuje, istnieją takie egzemplarze, za które ludzie będą w stanie oddać dużo więcej pieniędzy. Wartość potrafi przewyższyć nominał nawet tysiąc razy.

Niektóre okazy banknotów są obiektem poszukiwań kolekcjonerów. Kwoty za nie często osiągają zawrotne sumy. Warto więc poświęcić chwilę, aby nieco przyjrzeć się posiadanej gotówce.

Pieniądze można sprzedać dużo drożej niż ich rzeczywista wartość?

Choć większość ludzi nie przywiązuje zbyt dużej wagi do numeru seryjnego banknotu, to nie oznacza jest to jedynie formalne oznaczenie. Niektóre osoby są w stanie zapłacić ogromne sumy, aby otrzymać egzemplarz z charakterystycznymi numerami seryjnymi.

Większość osób nie zwraca na to zbyt wielkiej uwagi. Tymczasem okazuje się, że warto poświęcić odrobinę czasu, aby przyjrzeć się posiadanym banknotom.

Kolekcjonerzy za niektóre bilony oferują nawet tysiąc razy więcej niż ich pierwotna wartość. Związane jest to głównie z ich numerami seryjnymi.

Konkretnie chodzi o pieniądze z charakterystycznym szeregiem cyfr, przykładowo 1234321, 1134311 czy 8715178. Jeszcze więcej można zyskać posiadając banknot, którego numer seryjny wygląda jak klasyczna czy odwrócona wyliczanka.

Niewiarygodnie duże sumy za unikalne numery seryjne banknotów

Przeglądając posiadane nominały warto przede wszystkim skupić się na wszelkiego rodzaju powrótrzeniach, elipsach, inwersjach, sekwencjach liczbowych i ciągach liczb w numerze seryjnym.

Takie banknoty mogą mieć wyjątkową wartość. Niektóre z nich osiągają zawrotne sumy. Na rynku kolekcjonerskim były nawet przypadki sprzedaży bilonu za ponad milion złotych.

W tamtym przypadku banknoty były opatrzone numerem seryjnym zaczynającym się od liter AA i AB. Są one szczególne, ponieważ wiele lat temu drukowano je jeszcze w brytyjskiej mennicy. Cenne mogą być również bilony z limitowanych serii YA i ZA.

Polecamy także: STARA KSIĄŻECZKA MIESZKANIOWA, BON ŻYWNOŚCIOWY CZY BON Z CZASÓW PRL MAJĄ DUŻĄ WARTOŚĆ. OKAZUJE SIĘ, ŻE ICH POSIADACZE MOGĄ SPORO ZYSKAĆ.

Może zainteresuje Cię to: POSIADASZ KULTOWĄ PRALKĘ FRANIA? JEŚLI TAK, POD ŻADNYM POZOREM JEJ NIE WYRZUCAJ, BO MOŻE BYĆ WARTA FORTUNĘ

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: DODATKOWA GOTÓWKA DLA SETEK TYSIĘCY POLAKÓW. CO ZROBIĆ, BY DOSTAĆ PIENIĄDZE