Polacy z chęcią korzystają z dodatkowych środków, które co jakiś czas oferuje im państwo. Tym razem dodatek od państwa może otrzymać nawet pół miliona osób.

Jest już oficjalna decyzja ze strony władz państwa. Wygląda na to, że dodatkowa gotówka już niedługo trafi do wielu obywateli.

Co zrobić, by dostać pieniądze?

Ustawa, która odpowiada za decyzję o przekazaniu dodatkowych pieniędzy Polakom, to tzw. ustawa okołobudżetowa, której zadaniem jest regulowanie realizacji ustawy budżetowej na 2020 rok. Została ona już podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Teraz ustawa okołobudżetowa trafiła już do Sejmu, jednak wiadomo, że trwają dyskusje nad poprawkami, które mają na celu wyznaczenie ilości pieniędzy, które trafią do obywateli Polski.

Sejm podjął już ważną decyzję – znane jest źródło finansowania dodatków dla Polaków. Pieniądze, które już niedługo znajdą się w portfelach obywateli, będą pochodzić z funduszu nagród ministra oraz kuratorów oświaty.

Senat proponował, by przeznaczyć na fundusz nagród niższą kwotę, dzięki czemu Polacy otrzymaliby dokładnie takie kwoty, o jakich mówi ustawa z 1 stycznia 2020 roku. Jednak Sejm ustalił kwotę na ten cel już dwa lata temu i trzyma się tej decyzji.

Posłowie i posłanki poparli za to poprawkę, w której mowa o zwiększeniu budżetu na ustawę okołobudżetową o 50 mln zł, które miałyby być zaczerpnięte ze skarbu państwa.

Kto może liczyć na dodatkowe fundusze? Wiadomo, że z pewnością mowa o nauczycielach, którzy zresztą otrzymają gotówkę jako pierwsi – podwyżki mają dostać już we wrześniu 2020 roku.

Mówi się jednak także o tym, że osoby, które będą uczestniczyły w stażach podyplomowych oraz szkoleniach specjalizacyjnych dla położnych, pielęgniarek, lekarzy oraz dentystów otrzymają łącznie ok. 2,2 mld zł.

Przypomnij sobie o… GOŚCIE HOTELU OBARCZENI „DOPŁATĄ ZA BACHORA”. TAK PIĘCIOGWIAZDKOWY OBIEKT TRAKTUJE PRZYJEZDNYCH

Jak informował portal Życie: WYKONAWCY TYCH ZAWODÓW MOGĄ NIE OTRZYMAĆ POPULARNEGO ŚWIADCZENIA. RZĄD URUCHOMIŁ ODPOWIEDNIE PROCEDURY

Portal Życie pisał również o… TADEUSZ RYDZYK TO PRAWDZIWY REKIN BIZNESU. NIE STRASZNE MU PRZECIWNOŚCI LOSU, MA PRZECIEŻ WSPARCIE