Banany to owoce, które chętnie zjada większość z nas. Zazwyczaj po spożyciu przekąski po prostu wyrzucamy skórkę, często nie będąc świadomi, że może się jeszcze do czegoś przydać.

W przypadku skórek od banana warto dwa razy zastanowić się przed jej wyrzuceniem – można wykorzystać ją do ciekawych celów. Jakie zastosowania może mieć skórka tego owocu?

Zmniejsza zmarszczki

To naturalny składnik, który działa na zmarszczki. Trzeba używać jej regularnie, jednak efekty bardzo nam się spodobają – spowolni oznaki starzenia się.

Skórka od banana jest nasycona wartościowymi składnikami odżywczymi – znajdziemy w niej m.in. żelazo, magnez, potas, witaminę A, witaminy z grupy B czy witaminę C. To one pomogą naszej skórze się zregenerować i odmłodzą nas.

Nawilża skórę

Brzmi niesamowicie, ale jest idealną podstawą do stworzenia maski nawilżającej! Wystarczy tylko pół startej skórki od banana, pół świeżego ogórka zielonego, pół awokado i 3 łyżki wody.

Składniki należy zblendować, a otrzymaną miksturą posmarować twarz. Następnie odczekać 15 minut, spłukać letnią wodą. Stosować ok. 3 razy w tygodniu.

Tak przygotowana maseczka znakomicie nawilży przesuszoną skórę.

Wybiela zęby

Wystarczy pocierać zęby wewnętrzną częścią skórki od banana. Przy regularnym wykonywaniu tego zabiegu efekt murowany!

Pomaga na migreny

Zaleca się wykonywanie okładów ze skórek bananów na migreny. Należy zmiażdżyć skórkę od banana i dodać do niej miodu, a otrzymaną substancją masować czoło.

Później pozostaje położyć się i zrelaksować – mogą nam w tym pomóc także świeczki zapachowe, zastosowanie lubianych przez nas olejków eterycznych lub kadzideł, a także zgaszone światło.

Czyści srebro

W tym celu skórkę od banana trzeba zblendować, dodać odrobinę wody – całość powinna konsystencją być podobna do pasty do zębów. Teraz pozostaje nałożyć ją na nasze srebrne przedmioty i pocierać miękką szmatką.

Dzięki temu pozbędziemy się przebarwień, a srebro będzie lśnić jak nowe!

Przypomnij sobie o… CZY ZASTANAWIAŁEŚ SIĘ KIEDYKOLWIEK DO CZEGO SŁUŻY CZERWONA ZATYCZKA NA NAKRĘTCE DO TEGO NAPOJU? ODGRYWA ONA DOŚĆ ISTOTNĄ ROLĘ

Jak informował portal Życie: NIE POPEŁNIAJ TEGO BŁĘDU. PRZEZ TO TWOJA MONSTERA MOŻE SZYBKO ZWIĘDNĄĆ

Portal Życie pisał również o… DLACZEGO NIE MOŻNA ROZMRAŻAĆ MIĘSA W GORĄCEJ WODZIE? MOŻE TO NIEŚĆ POWAŻNE KONSEKWENCJE