Na niemal każdego rodzaju powierzchni powstają czasami zadrapania. Jak się okazuje, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z drewnem, szkłem, marmurem czy też skórą istnieją skuteczne i łatwe sposoby na pozbycie się widocznych śladów.

Przedstawiamy kilka z nich!

Szkiełka do okularów

Zarysowania na szkiełkach do okularów to bardzo powszechny problem. To wyjątkowo uciążliwe, gdyż utrudnia prawidłowe widzenie. 

Na szczęście łatwo można sobie z tym poradzić stosując w tym celu… pastę do zębów. Należy jednak pamiętać, aby używany produkt nie miał właściwości wybielających i silnych detergentów.

Wystarczy go odrobinę nałożyć na wacik lub miękką ścierkę i przetrzeć szkiełka okrężnymi ruchami. Po około 10 sekundach można spłukać pozostałość pasty przy pomocy zimnej wody.

W przypadku głębokich zadrapiań konieczne może być powtarzanie tej czynności.

Stare talerze porcelanowe

Na starych talerzach porcelanowych bardzo często można zauważyć różnego rodzaju zarysowania. W takiej sytuacji wystarczy posypać go odrobiną proszku do prania.

Produkt należy rozetrzeć po całej powierzchni przy pomocy miękkiej gąbki. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić i nie robic tego dłużej niż przez minutę. Pozostałość produktu trzeba zetrzeć starannie papierowym ręcznikiem.

Ekran telefonu

Zarysowana szybka od telefonu potrafi być bardzo uciążliwa. Na szczęście można w łatwy sposób temu zaradzić i tym samym oszczędzić sobie nerwów.

Wystarczy wziąć pastę do zębów i wetrzeć ją w ekran przy pomocy bawełnianego wacika. Czynność należy wykonywać przez około 10 minut.

Lakierowane obuwie

Na lakierowanym obuwiu bardzo często pojawiają się mało estetyczne zarysowania. W takiej sytuacji wystarczy sięgnąć po patyczek do uszu i wetrzeć za jego pomocą wazelinę w miejsca zadrapań.

Należy robić to tak długo aż ubytki zostaną wypełnione. Po kilku minutach buty wyglądać będą jak nowe!

Skórzane buty

Skóra to jeden z najbardziej podatnych na zarysowania materiałów. Aby się ich pozbyć wystarczy rozprowadzić przy pomocy bawełnianego wacika olejek roślinny lub oliwkę dla dzieci w problematycznych miejscach.

Należy wcierać produkt wykonując koliste ruchy, a następnie pozostawić do wyschnięcia. Pozostałości można wytrzyć czystą szmatką.

Czynność powtarzamy tyle razy, ile to konieczne. Doskonałą alternatywą może być także wykorzystanie lakieru do paznokci lub wosku.

Deska rozdzielcza w samochodzie

Na desce rozdzielczej w samochodzie bardzo często powstają widoczne ślady zadrapania. Dobrym rozwiązaniem na to jest użycie suszarki do włosów.

Należy ustawić ją na minimalną moc i skierować stumień powietrza w odpowiednie miejsce. W razie potrzeby można nieco zwiększyć moc.

Ślady powinny same znikać. Po upływie około 10 do 15 minut warto dodatkowo przetrzeć powierzchnię pastą. Po zarysowaniach nie będzie ani śladu!

Drewniane meble

Niemal każdy, kto miał do czynienia z drewnianą powierzchnią doskonale zdaje sobie sprawę, jak łatwo można ją zarysować. Dotyczy to zarówno drewnianych podłóg, jak i wszelkiego rodzaju mebli.

Na szczęście istnieje skuteczny sposób, aby pozbyć się widocznych śladów. Wystarczy potrzeć miejsce zarysowania przy pomocy orzecha włoskiego. Efekty Cię zaskoczą!

Może zainteresuje Cię to: MARZYSZ O BŁYSZCZĄCYCH SZTUĆCACH BEZ ZACIEKÓW I NALOTÓW. DZIĘKI TYM WSKAZÓWKOM MOŻESZ TO OSIĄGNĄĆ

Zobacz także: PRASOWANIE JEST DLA CIEBIE DŁUGIE I MĘCZĄCE? SĄ SPOSOBY NA TO, BY JE UŁATWIĆ

Portal "Życie" informował o: W TEN PROSTY SPOSÓB MOŻNA UCHRONIĆ SIĘ PRZED KORONAWIRUSEM. OFICJALNE ZALECENIA DLA OSÓB MAJĄCYCH KONTAKT Z LUDŹMI