Drewno jest materiałem bardzo wymagającym. Aby cieszyć się nim jak najdłużej, trzeba o nie szczególnie dbać. Co zrobić, kiedy pojawiają się na nim plamy?

W przypadku drewna nie wystarczy użycie przypadkowych środków. Ten naturalny materiał wymaga odpowiednich środków i sposobów czyszczenia. Jak wiadomo, drewna nie można czyścić przy pomocy dużej ilości wody. Wystarczy wilgotną ściereczką, która nie pozwoli drewnu wciągnąć dużej ilości wody, przez które mogłoby zwyczajnie spęcznieć. Jak więc poradzić sobie z plamami?

Jak się okazuje jest na to kilka sprawdzonych domowych sposobów. Wystarczy jedynie przygotować ściereczkę i uzbroić się w cierpliwość. Zaczynajmy.

Każdy z nas, choć raz walczył z problemem brzydkich i trudnych do usunięcia białych krążków. Ślady te pojawiają się wówczas, gdy postawimy na drewnianym meblu np. gorące naczynie czy kubek z herbatą. Co wtedy zrobić? Wystarczy sięgnąć po oliwę z oliwek i sól.

Wystarczy połączyć oba składniki i uzyskaną papkę nałożyć na plamę na około 3 godziny. Następnie należy usunąć mieszankę przy pomocy wilgotnej ściereczki.

Świetnie sprawdzi się także mieszanina oleju kuchennego i nafty. Wystarczy pocierać plamę do momentu aż zniknie lub pozostawić warstwę tłuszczu do nasiąknięcia. To prosty i skuteczny sposób.

Przypomnij sobie o: NIETYPOWE ZASTOSOWANIE SODY OCZYSZCZONEJ. NIE MIAŁEŚ O NICH POJĘCIA

Portal "Życie" pisał również: MAŁO KTO O TYM SŁYSZAŁ. OTO KILKA NIETYPOWYCH ZASTOSOWAŃ PROSZKU DO PIECZENIA