Rośliny stanowią piękne dekoracje i ożywią każde wnętrze. Jednak to nie ich jedyne zalety – posiadanie niektórych z nich świetnie wpłynie na nasze zdrowie.

Nie każdy jednak ma rękę do kwiatów. Co zatem zrobić, by rosły piękne i zdrowe, tak, by przez kolejne lata mogły cieszyć nasze oczy?

Podlewanie kwiatów lodem

Podlewanie kwiatów kostkami lodu brzmi tajemniczo, ale gdy dłużej się zastanowić, ma sporo sensu. Jest to metoda stara jak świat, lecz jednocześnie nie jest mocno rozpowszechniona.

Na ten pomysł wpadały co niektóre gospodynie domowe już lata temu – być może kiedyś podpatrzyliśmy, jak robią to nasze babcie. Teraz warto, byśmy i my wypróbowali takiego sposobu podlewania.

Po co podlewać kwiaty kostkami lodu zamiast wodą? Odpowiedź nasuwa się sama – dzięki temu dużo łatwiej jest pielęgnować rośliny, jednocześnie nie przelać ich, ale i nie wysuszyć.

Włożenie kostek lodu do doniczki sprawia, że nie trzeba martwić się o to, czy wlejemy do kwiatów za dużo, czy może za mało wody. Dzięki temu, że kostki lodu topią się dość wolno, kwiat zaabsorbuje tyle wody, ile potrzebuje, i będzie miał na to sporo czasu.

To pozwoli uniknąć cieknięcia z podstawek do doniczek, które zdarza się niekiedy, gdy przesadzimy z ilością wody, lecz także uchroni nas przed wysuszeniem naszych pięknych roślin.

Podlewanie kwiatów lodem jest popularne m.in. w USA, stosują go choćby hodowcy storczyka. Choć brzmi nietypowo, trzeba przyznać, że dzięki temu nie dość, że dostarczymy kwiatom odpowiedniej ilości wody i rozłożymy w czasie, to jeszcze zabijemy bakterie.

Jednak trzeba pamiętać także, że temperatura podłoża zmienia się wraz z dodaniem kostek lodu, co czasami prowadzi do przedwczesnego gubienia pąków i kwiatów.

Przypomnij sobie o… DWAJ MĘŻCZYŹNI OCALILI MAŁEGO JELONKA. JEGO WDZIĘCZNOŚĆ JEST NIESAMOWITA, NAGRANIE ROZCZULI NAJWIĘKSZEGO TWARDZIELA

Jak informował portal Życie: LEPIEJ POZBĄDŹ SIĘ TYCH ROŚLIN. MOGĄ POWAŻNIE SZKODZIĆ DZIECIOM I ZWIERZĘTOM

Portal Życie pisał również o… JAK DOBRZE PIELĘGNOWAĆ ROŚLINY DONICZKOWE. TYCH BŁĘDÓW TRZEBA UNIKAĆ