Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że zwierzęta także mają emocje oraz są zdolne do głębszych uczuć – każdy, kto miał z nimi styczność, jest tego świadomy. Czasami jednak sposoby, w jakie wyrażają uczucia, przybierają niezwykłą formę.

Wiele zwierząt pokazuje nam swoje oddanie, wierność, miłość. To cechy, które szczególnie wyraźnie widzimy na przykładzie naszych domowych pupili – są w stanie osłonić nas własnym ciałem, by nie stała nam się krzywda.

Jak to jest w przypadku dzikich zwierząt? Czy i jak wyrażają swoje uczucia względem ludzi?

Grupa ludzi znalazła młodego jelonka

Pewien mężczyzna pracował razem ze swoim znajomym przy naprawie linii elektrycznych. W pewnym momencie zauważyli małego jelonka, który utknął przy drzewie.

Pracownicy właśnie mieli przycinać roślinę, jednak gdy dojrzeli, że zwierzę zaplątało się w ciernie, postanowili mu pomóc. Ostrożnie uwolnili jelonka.

Zwierzątko bardzo się bało, całe się trzęsło, dlatego ten mężczyzna wziął je na chwilę na ręce, by je uspokoić.

Wtedy stres jelonka opadł – rozluźnił się, a pracownik zaczął delikatnie drapać go po brzuchu. Maluch nie chciał zejść, gdy mężczyzna próbował go odłożyć!

Jak opisuje mężczyzna, Justin Lewis, następnie mały jelonek podążał za nim i jego kolegą z pracy przez około godzinę. Po tym czasie zauważyli, że z daleka obserwuje go dorosła samica.

Doszli do wniosku, że zapewne jest to jego mama, więc przenieśli małego jelonka bliżej, by się spotkali. W końcu zwierzątko podbiegło do swojej mamy, przywitali się i spokojnie razem odeszli.

Film, który został opublikowany w serwisie YouTube, zdobył już blisko 9 milionów wyświetleń i niesamowicie rozczulił internautów. Malutki jelonek jest przesłodki, a zachowanie Justina i jego kolegi – bardzo odpowiedzialne!

Przypomnij sobie o… KRZYSZTOF JACKOWSKI MA DLA WIELU POLAKÓW NIEPOKOJĄCĄ WIZJĘ. TO, CO SIĘ WYDARZY MA PRZYĆMIĆ NAWET KORONAWIRUSA

Jak informował portal Życie: ARCHIWALNE ZDJĘCIE KATARZYNY SKRZYNECKIEJ ZAWOJOWAŁO INTERNET. FANI NIE MOGĄ ODERWAĆ OD NIEGO OCZU

Portal Życie pisał również o… SĄ PRODUKTY, KTÓRE MOŻNA BEZ PROBLEMU JEŚĆ PO UPŁYWIE DATY PRZYDATNOŚCI. O JAKICH MOWA