Paweł Królikowski, znany i ceniony aktor, zmarł 27 lutego 2020 roku nad ranem. Jeszcze chwilę przed Bożym Narodzeniem ze względu na pogarszający się stan zdrowia aktor znalazł się w szpitalu.

Do samego końca pozostawał pod opieką lekarzy i pielęgniarek, którym nie udało się uratować Pawła Królikowskiego.

Aktor zmarł w wyniku choroby neurologicznej. Przed czterema laty przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu. Okazało się jednak, że choroba go nie opuściła, a wciąż siała spustoszenie w coraz bardziej wyniszczonym organizmie aktora.

Rafał Królikowski wspomina swojego brata

Rafał Królikowski jest 5 lat młodszy od zmarłego Pawła Królikowskiego. Mężczyzna inspirował się swoim starszym bratem. To właśnie dzięki niemu został aktorem.

Choć obydwoje mogli na siebie liczyć, w jednym z wywiadów dla Dzień Dobry TVN w 2017 roku Rafał Królikowski przyznał, że nie są sobie bardzo bliscy.

- „My się z moim bratem właściwie nie znamy. Mimo że się spotykamy świątecznie, rodzinnie, to jednak każdy z nas ma ten swój świat, odrębny, własny. I oczywiście - mamy poczucie rodziny, braterstwa, ale tego porozumienia między dwoma ludźmi, między dwoma facetami, jakby nie było, bo jesteśmy od siebie zbyt daleko. (...) Mamy tę świadomość, że jak o czymś chcemy mówić - to do siebie dzwonimy, jest coś istotnego - to do siebie dzwonimy, bo ta więź kropli krwi jednak zostaje” – wyznał mężczyzna.

Po odejściu Pawła Królikowskiego jego młodszy brat opublikował wpis na Instagramie, w którym go żegna. Udostępnił zdjęcie, którego nikt wcześniej nie widział i napisał krótko „Bracie mój...”.

View this post on Instagram

Bracie mój .....

A post shared by Rafał Królikowski (@rafkrolikowski) on

Przypomnij sobie o… POLSAT WYDAŁ DRUZGOCĄCE OŚWIADCZENIE KU PAMIĘCI PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. ŁZY CISNĄ SIĘ DO OCZU

Jak informował portal Życie: WDOWA PO WITOLDZIE PYRKOSZU NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ MĘŻA. CO BYŁO DLA NIEJ NAJTRUDNIEJSZE