Aktor Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 nad ranem. Od wielu lat zmagał się z chorobą neurologiczną.

Tuż przed Bożym Narodzeniem Paweł Królikowski trafił do szpitala, gdzie przebywał aż po dziś dzień. Jak wiadomo, aktor cierpiał na problemy neurologiczne.

Cztery lata temu przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu, jednak nie był to koniec jego choroby, która ciągle postępowała. W pewnym momencie aktor musiał zrezygnować z obowiązków zawodowych.

Oświadczenie Polsatu

Polsat zdecydował się na napisanie długiego oświadczenia po tym, gdy media przekazały informację, że Paweł Królikowski zmarł. Aktor pracował przy jednej z produkcji stacji, „Twoja twarz brzmi znajomo”, przez 6 lat.

View this post on Instagram

Dzisiaj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci aktora, wieloletniego przyjaciela Polsatu – Pawła Królikowskiego, który między innymi był jurorem wszystkich 12 edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Paweł Królikowski debiutował u mnie, jak żartowaliśmy, dwa razy. 30 lat temu przyjechał do mnie z Wrocławia, jako bardzo młody człowiek, zaraz po studiach, z wymyślonym przez siebie programem dla dzieci „Truskawkowe Studio”. Potem, po latach, zaprosiłam go do drugiego debiutu, w roli jurora, w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Ilekroć się widywaliśmy, zawsze te spotkania były przepełnione serdecznością, ciepłem i uśmiechem, za które cenili go wszyscy, którzy z nim pracowali. Paweł kochał ludzi. Najbardziej cieszyło go to, że w programie nikt nie odpada. Bo nie zdarzyło się nigdy, żeby Paweł powiedział komuś coś naprawdę niemiłego. Był aktorem, artystą do samego końca. Każdą komórką swojego ciała, serca i duszy. Chłonął i cieszył się z każdej minuty na planie. Ostatni raz, zagrał u nas rolę ojca w serialu „W rytmie serca”, który będzie można obejrzeć już za kilka dni. Nawet, gdy był już bardzo chory, kiedy stawał przed kamerą, czuło się, że zawód aktora daje mu prawdziwe szczęście. Z całego serca składamy wyrazy współczucia dla całej rodziny, żony oraz dzieci, które mieliśmy okazję poznać podczas ostatniej edycji programu. Jest nam wszystkim dzisiaj potwornie smutno – Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat.

A post shared by Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo) on

„Żegnaj Pawle! Dziękujemy za każdy odcinek, spotkanie, rozmowę, uśmiech. Praca z Tobą była dla nas zaszczytem! Przyjaciele z Endemol Shine Polska” – brzmi fragment wpisu producentów programu Polsatu.

„Paweł kochał ludzi. Najbardziej cieszyło go to, że w programie nikt nie odpada. Bo nie zdarzyło się nigdy, żeby Paweł powiedział komuś coś naprawdę niemiłego. Był aktorem, artystą do samego końca” – pisała sama Nina Terentiew.

Szefowa stacji podkreśliła, że aktor wykonywał swój zawód z ogromną pasją, było to coś, co go uszczęśliwiało. Jak pisała Nina Terentiew, dopóki tylko mógł pracować, biła od niego radość z wykonywanego zawodu.

Nie każdy wie, że Paweł Królikowski grał nie tylko w polsatowskich „W rytmie serca” i „Twoja twarz brzmi znajomo”, miał okazję pokazać się także w innym formacie. Chwilę po studiach przyjechał do Warszawy i wtedy, 30 lat temu, Nina Terentiew zaufała, że początkujący aktor podoła prowadzeniu programu dla dzieci „Truskawkowe studio”.

Paweł Królikowski był pozytywną, radosną osobą.

Przypomnij sobie o… WIELKIE EMOCJE W PROGRAMIE KATARZYNY DOWBOR. WALĄCY SIĘ DOM I UCZESTNICY TONĄCY WE ŁZACH, MUSIAŁA ZACZĄĆ DZIAŁAĆ

Jak informował portal Życie: W ŻYCIU MARYLI RODOWICZ POJAWIŁ SIĘ ŻONATY MĘŻCZYZNA. BYŁY PARTNER ARTYSTKI ODEZWAŁ SIĘ PO LATACH, CHCE JĄ WESPRZEĆ

Portal Życie pisał również o… NIE MA JUŻ Z NAMI PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. POŻEGNALIŚMY GO DZIŚ NAD RANEM, MIAŁ 58 LAT