Paweł Królikowski, znany i ceniony aktor, cierpiał na chorobę neurologiczną już od wielu lat. Niestety, gwiazdor zmarł 27 lutego 2020 roku nad ranem.

Chwilę przed Bożym Narodzeniem ze względu na pogarszający się stan zdrowia aktor znalazł się w szpitalu. Do samego końca pozostawał pod opieką lekarzy i pielęgniarek, którym nie udało się uratować Pawła Królikowskiego.

Przed czterema laty przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu. Okazało się jednak, że choroba go nie opuściła, a wciąż siała spustoszenie w coraz bardziej wyniszczonym organizmie aktora. Doszło do tego, że gwiazdor nie mógł dłużej występować przed kamerami.

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska byli szczęśliwi

Paweł Królikowski oraz Małgorzata Ostrowska-Królikowska pozostawali sobie wierni przez ponad 30 lat (byli małżeństwem przez 31 lat), co rzadko się zdarza w celebryckim światku. Para zawsze dawała sobie wsparcie.

Gwiazdorskie małżeństwo ma pięcioro dzieci: 31-letniego Antka, 28-letniego Jana, 21-letnią Julię, 19-letnią Marcelinę oraz 13-letniego Ksawerego.

Choć Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska bywali nieustępliwi i bardzo wybuchowi, umieli się ze sobą porozumieć i zgodnie podejmować decyzje. To było bardzo dobrze dopasowane i szczęśliwe małżeństwo.

Gdy się poznali, aktor miał 21 lat, zaś jego przyszła żona 18 – zdawali wtedy egzaminy do szkoły aktorskiej. Po raz pierwszy spotkali się, gdy ich wykładowca poprosił, by poszli do zoo i poobserwowali zwierzęta, a następnie wykorzystali nowo zdobytą wiedzę na scenie.

- A jeszcze wcześniej pamiętam, że Paweł zaczepił mnie w autobusie. Podszedł do mnie i zapytał, czy możemy razem jechać.

- Nie wiedziałam o co mu chodzi, bo był bardzo dużym bajerancikiem. Odpowiedziałam: „Z Tobą?!”. Do dziś czasami mi to wypomina – śmiała się Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Aktorka ujawniała, że sporo się kłócą, ale także godzą – nigdy nie mieli cichych dni, wszystkie sprawy wyjaśniali na bieżąco. Oboje nie ukrywali, że nie wyobrażają sobie życia bez siebie nawzajem.

„Pawku, najlepsza podróży mojego życia, w kontakcie” – napisała Małgorzata Ostrowska-Królikowska pod zdjęciem z mężem, które pokazała na Instagramie.

Przypomnij sobie o… POLSAT WYDAŁ DRUZGOCĄCE OŚWIADCZENIE KU PAMIĘCI PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. ŁZY CISNĄ SIĘ DO OCZU

Jak informował portal Życie: WDOWA PO WITOLDZIE PYRKOSZU NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ MĘŻA. CO BYŁO DLA NIEJ NAJTRUDNIEJSZE

Portal Życie pisał również o… GRAŻYNA TORBICKA SPEŁNIŁA SWOJE WIELKIE MARZENIE. PIERWSZA DAMA TELEWIZJI OSIĄGNĘŁA COŚ, CO NIE UDAŁO SIĘ NIKOMU INNEMU