Danuta Wałęsa to była Pierwsza Dama. Jak wskazują rankingi, była najbardziej lubianą kobietą piastującą zaszczytne stanowisko.

Prywatnie jest żoną Lecha Wałęsy oraz mamą ośmiorga dzieci: Brygidy, Marii Wiktorii, Anny, Magdaleny, Jarosława, Sławomira, Bogdana oraz Przemysława (tragicznie zmarłego w 2017 roku).

Danuta Wałęsa pomogła wielu osobom, które cierpiały na brak pewności siebie. Dała kobietom przykład, że można mieć ogromną siłę oraz odwagę i że żona wcale nie musi pozostawać w cieniu męża, nawet, jeśli ten jest żywą legendą.

Życie Danuty Wałęsy

W wieku 20 lat Danuta Wałęsa wzięła ślub z Lechem Wałęsą, wtedy jeszcze elektrykiem ze Stoczni Lenina. Na początku żyli według znanych sobie schematów – mężczyzna zarabiał na rodzinę, a kobieta wychowywała dzieci.

Mieli 30-metrowe mieszkanie, żyli w biedzie, spali na materacach. Jednak dla pani Danuty był to szczęśliwy okres. Po zaangażowaniu się Lecha Wałęsy w politykę, gdy był już działaczem związkowym, władze PRL-u śledziły go.

Polityk został zwolniony z pracy oraz wielokrotnie aresztowano go, a Danuta Wałęsa miała w tym czasie na głowie dzieci oraz dom. Po wydarzeniach z sierpnia 1980 roku ich życie kręciło się wokół polityki.

W 1983 roku w imieniu Lecha Wałęsy odebrała Pokojową Nagrodę Nobla.

„To były dla mnie wielkie emocje. Chociażby dlatego, że po raz pierwszy sama wyjeżdżałam za granicę. Żartobliwie mówiłam, że wyjeżdżałam jako kura domowa, bo przecież wcześniej cały czas wyłącznie opiekowałam się rodziną. I było mi dane wejść w tak zwane życie publiczne, dałam się poznać jako żona człowieka, który współtworzył Solidarność” – mówiła.

W 1990 roku Danuta Wałęsa została Pierwszą Damą, a w 2012 roku otrzymała Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski od prezydenta Bronisława Komorowskiego za „wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”.

Autobiografia Danuty Wałęsy, którą wydano w 2011 roku, przyniosła olbrzymie zyski – ponad milion złotych.

„Nigdy nie myślałam o sobie, żyłam jedynie dla męża i dzieci. Jak mogłam przeżyć 40 lat i choć przez moment, nie pomyśleć o sobie?” – zastanawiała się.

Przypomnij sobie o… MAGDALENA OGÓREK POCHWALIŁA SIĘ ZDJĘCIEM Z MŁODOŚCI. INTERNAUCI SĄ POD WRAŻENIEM

Jak informował portal Życie: SYN NATALII KUKULSKIEJ TO JUŻ DOROSŁY MĘŻCZYZNA. JAK TERAZ WYGLĄDA

Portal Życie pisał również o… ASHA-LEIGH MA JUŻ ZA SOBĄ JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH DNI W ŻYCIU. JAKI