Sympatie i antypatie polskich polityków często możemy śledzić w ich mediach społecznościowych. To właśnie one stanowią pole do obrzucania się zjadliwymi komentarzami.

Prym na czele komentatorów wydarzeń w polskiej polityce od lat wiedzie Lech Wałęsa. Były prezydent jest znany ze swojej ogromnej aktywności w mediach społecznościowych. Legendarny działacz Solidarności sam prowadzi swoje konta, zamieszczając na nich emocjonalne wpisy.

Lech Wałęsa nie wstydzi się ujawniać swoich poglądów i w ostrych słowach podkreśla, gdy coś mu się nie podoba. Często działa pod wpływem emocji, co przysparza mu zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Nie jest tajemnicą, że były prezydent nie pała wielką sympatią do przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Jego niechęć wzbudzają zwłaszcza czołowe nazwiska w partii Jarosława Kaczyńskiego, m.in. była szefowa rządu, a w tej chwili europosłanka, Beata Szydło.

Lech Wałęsa o Beacie Szydło

Teraz Lech Wałęsa dał wyraz swoim animozjom. Mężczyzna opublikował zdjęcie europosłanek Beaty Szydło wraz z Elżbietą Rafalską, Anną Fotygą i Jadwigą Wiśniewską. Fotografię opatrzył obraźliwym komentarzem:

Największa nieprzyjemność jaka może mnie spotkać to ten widok

Użytkownicy obserwujący profil Lecha Wałęsy szybko zalali profil falą komentarzy. Fotografia wzbudziła w nich żywe emocje:

Handlary bazarowe ze wszystkich bazarow świata mają więcej kultury i taktu niż ta "reprezentantka narodu"!! NIE MOJA !!Kwiat pislandii! ZENADA I WSTYD DLA POLSKI NA CAŁY CYWILIZOWANY ŚWIAT! Obraz nędzy intelektualnej, prostactwa wywiezionego w gumowcach ze wsi i rozpaczy, że takie wynalazki mają wyborców. Nic nas już nie różni od Bialorusi. Dziwi mnie obłuda tych ludzi, tak plują na Unię, flagę każą wynosić, a później jakby nic się nie stało jadą do Brukseli. chyba słowo honor jest dla nich obce. Przykro i wstyd banda dewotek na salonach!!! nie pytam nawet, kto głosuje na te bandę oszolomow!!!! jaki elektorat, tacy przedstawiciele!!! tylko wstyd nam wszystkim!!!!

Wśród komentarzy, które szybko pojawiły się pod zdjęciem udostępnionym przez Lecha Wałęsę, znalazły się też uwagi odnoszące się do wyglądu europosłanek:

4 aniołki Kaczyńskiego na jednym zdjęciu 😱 Pani Kempa jak chce zabierać głos to niech chociaż się uczesze bo aż przykro patrzeć a przecież my Polk bardzo dbamy o swój wyglad One są żałosne 😚 aż wstyd 🤢 i przykro, że takie cooooś nazywane są kobietą 😭🤭😧 Oj Beatkom brakuje stylisty ,obie takie zaniedbane ,zapasione ,smakują euraski . Już nie długo bo nas na zbity pysk z unii wyleją. Uroda tych pań jest emanacją ich inteligencji. A ja do Pani Kempy!Jeśli się ma zamiar uczestniczyć w międzyeuropejskiej debacie trzeba koniecznie zadbać nie tylko o język wypowiedzi,ale też o wygląd.

Wśród użytkowników pojawiali się również tacy, którym post Lecha Wałęsy nie przypadł do gustu. Podkreślali, że mężczyzna powinien mieć więcej pokory i szacunku do kobiet:

Spójrz pan na spokojnie w lustro, później we własną biografię i dopiero bierz się za wypowiadanie w przestrzeni internetowej. Może wtedy przybędzie choć kilka kropli pokory i wstrzyma się pan od wypisywania takich rzeczy. Szacunku do Kobiet więcej... Namawiam do odrobiny samokrytycyzmu.Generalnie Polacy mają z Pana niezłą bekę, ale jesteśmy już na granicy przesytu.Może powinien się Pan już wycofać z życia publicznego?

Największa nieprzyjemność jaka może mnie spotkać to ten widok.

Gepostet von Lech Wałęsa am Mittwoch, 15. Januar 2020

Na portalu "Życie" dowiesz się również o... LECH WAŁĘSA POINFORMOWAŁ KONKRETNIE, KIEDY WYBIERA SIĘ NA TAMTEN ŚWIAT. ZASKAKUJĄCY WYWIAD BYŁEGO PREZYDENTA

Warto sobie przypomnieć... POLACY OCZEKUJĄ PRZEPROSIN OD LECHA WAŁĘSY! WIECIE ZA CO?

Portal "Życie" informował także... KŁÓTNIA SZYDŁO I SIKORSKIEGO NA OCZACH CAŁEGO ŚWIATA. BYŁEJ PREMIER PUŚCIŁY NERWY