Lech Wałęsa spotkał się niedawno z ukraińskim reżyserem, który wyszedł na wolność po 5 latach niewoli. Na tę okoliczność były prezydent postanowił ubrać specjalną koszulkę. Czy zrezygnował ze słynnego napisu „KONSTYTUCJA”?

W mediach społecznościowych pojawiła się relacja ze spotkania Wałęsy z Olegiem Sencowem, reżyserem oskarżonym przez Rosjan o przygotowywanie zamachów terrorystycznych na zajętym Krymie. Mężczyzna w więzieniu spędził pięć lat, 7 września został ułaskawiony i wraz z 34 innymi więźniami mógł wrócić do ojczyzny.

– Ołeh Sencow w moim najgłębszym przekonaniu swoim działaniem uosabia wszystkie ideały, które przyświecały również mnie, kiedy prowadziłem swoją pokojową walkę o przyszłość świata. Wiara w demokrację, pokojowe metody działania, brak nienawiści, działanie na rzecz braterstwa między narodami i ostateczne poświęcenie własnej osoby dla dobra innych, niesprawiedliwie pokrzywdzonych ludzi – napisał były prezydent w sierpniu 2018 roku na Facebooku. Zaapelował wtedy o uwolnienie reżysera, który jego zdaniem postąpił słusznie.

Lech Wałęsa na spotkaniu pojawił się w nietypowej jak na siebie koszulce. Znany napis „KONSTYTUCJA” zamienił na T-shirt o tym samym wydźwięki napisany cyrylicą. Oczywiście nie uszło to uwadze dziennikarzom rangi światowej. Były reporter BB, Leonid Ragozin, postanowił zrelacjonować nietypowe zdarzenie na swoim Twitterze.

– Lech Wałęsa ma słowo »konstytucja« napisane po rosyjsku na swojej koszulce na spotkaniu z Ołehem Sencowem. Rosja ma dość dobrą konstytucję, ale Sencow nie znalazłby się w więzieniu, gdyby przestrzegał jej rosyjski rząd – napisał w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również o problemach jednego z polskich banków: PROBLEMY JEDNEJ Z INSTYTUCJI FINANSOWYCH. AKCJE ALIOR BANKU MOCNO SPADŁY

Może zainteresują Cię także inne tematy: CHCESZ SZKOŁY BEZ ŚWIADECTW Z CZERWONYM PASKIEM? PODPISZ PETYCJĘ!

Izabela Ziel