W tym roku pogoda jest pełna niespodzianek. Jeszcze w ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z wiosenną aurą pełną słońca i temperaturą powyżej 10 stopni Celcjusza, a już na nowo można poczuć podmuch zimy.

Na południu Polski zrobilo się znacznie chłodniej i pojawiły się gęste opady śniegu. Miłośnicy zimowych sportów z pewnością będą mieli teraz co robić. Warto jednak się pośpieszyć, gdyż mróz bardzo szybko zniknie.

Opady śniegu w rejonie Małopolski

Osoby wypoczywające aktualnie w górach mogą mówić o dużym szczęściu. Na taką pogodę czekali wszyscy turyści spragnieni zimowych wypadów na narty i snowboard.

W Zakopanem spadło aż trzydzieści centymetrów śniegu. Podobnie wygląda sytuacja na całym podhalu. Zmarźlakom radzimy nie wychodzić z domów!

Zima najbardziej daje się we znaki w regionie Małopolski. Najlepszym przykładem na to jest Zakopane. Poza wielkimi zaspami śnieżnymi sięgającymi gdzieniegdzie nawet półtora metra, to temperatury wskazują nawet do minus piętnastu stopni Celsjusza.

Służby pozostawiają w gotowości

Tatrzańskie Ochotnicze Pogowie Ratunkowe pozostaje w gotowości i apeluje do turystów o zachowanie szczególnej ostrożności.

Należy unikać stromych stoków, szczególnie wskazanych w komunikacie lawinowym jako niekorzystnych pod względem wystawy lub wysokości. Konieczne jest zachowanie elementarnych środków bezpieczeństwa
- ostrzega TOPR.

Jak się okazuje, w najbliższym czasie pogoda będzie dość zmienna. Miłośnicy zimowych szaleństw nie mają więc zbyt wiele czasu, aby nacieszyć się tą aurą.

Już wkrótce będziemy mieli do czynienia z ociepleniem, które spowoduje gwałtowne roztopy. Niestety ze śniegu pozostanie jedynie błoto i kałuże.

Może zainteresuje Cię to: IMGW WYDAŁ NIEPOKOJĄCY KOMUNIKAT. KTÓRE WOJEWÓDZTWA POWINNY ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ

Polecamy także: NADCHODZI DŁUGO WYCZEKIWANA ZIMA? JAKIE NIESPODZIANKI MA DLA NAS POGODA

Portal "Życie" informował o: JAK DBAĆ O STORCZYKI I W JAKI SPOSÓB JE PRZESADZAĆ? WAŻNE ZASADY PIELĘGNACJI ORCHIDEI