Jak zapowiada IMGW nadciąga zima stulecia. Już w najbliższą środę i czwartek na południowych i wschodnich terenach Polski pojawi się prawdziwa zima. Temperatura spadnie znacznie poniżej zera, a ziemie przykryje blisko 10 centymetrowa kołdra śniegu.

Ziemię pokryje 10 centymetrowa warstwa śniegu

„Ochłodzenie zacznie się w najbliższą środę. Tego dnia nad Polskę dotrze arktyczne powietrze z północy, a temperatura wyraźnie spadnie. W ciągu dnia termometry wskażą niewiele więcej niż 0 stopni, a w nocy -6 stopni Celsjusza. Podobnie będzie w czwartek. W oba te dni należy spodziewać się opadów śniegu. Najmocniej będzie padać na wschodzie i południu. Odczucie chłodu wzmocni silniejszy, porywisty wiatr z północy" – czytamy w komunikacie IMGW.

Zima nie utrzyma się długo. Już w weekend po śniegu nie będzie ani śladu

Jak się okazuje będzie to jedynie przejściowe. Zima zawita do nas jedynie na dwa dni. Jak prognozują meteorolodzy z IMGW, pogoda poprawi się już w piątek. Wszystko za zmianą napływającego do Polski ze wschodu ciepłego powietrza.

„Do soboty lekka zima, z opadami śniegu, utrzyma się jeszcze na terenach podgórskich i we wschodnich województwach. A na zachodzie kraju koniec tygodnia może przynieść więcej słońca i ponownie wiosenne temperatury" – mówi Małgorzata Tomczuk.

Przypomnij sobie o… POLSKA POD LUPĄ. JAKIE ZMIANY CZEKAJĄ NAS W LUTYM

Jak informował portal Życie: LICZBA NARODZIN W POLSCE WCIĄŻ ZMNIEJSZA SIĘ. CZYŻBY 500 PLUS PRZYNIÓSŁ ODWROTNY SKUTEK DO ZAMIERZONEGO