Rok 2020 nie rozpoczął się dla nas łaskawie. Pierwsze trzydzieści dni nowego roku, obfitowały w wiele ważnych wydarzeń. Które będą miały wpływ na dalsze losy Polaków.

Czy cyfryzacja ZUSu wpłynie na rynek pracy?

Jak zdradziła prezes ZUS - Gertruda Uścińska, urząd pracuje nad zmianami, które mogę negatywnie wpłynąć na rynek pracy. Zapewne będą one sporym krokiem w przyszłość, na którym – jak to zazwyczaj bywa- ucierpią pracownicy.

Mowa tu o maszynach, które ZUS zamierza wprowadzić po to, by automatycznie wyliczały wysokość składek. Jak dotąd pracę tę wykonywali ludzie, którzy już niedługo mogą stracić swoje stanowiska i zostać zastąpieni robotami.

Czy wszyscy Polacy chcą waloryzacji świadczenia „500 +”?

Temat świadczenia „500 plus” jest ciągle na tapecie. Ostatnio w mediach poruszona została kwestia jego waloryzacji. Pięćsetka” przyznawana od 2016 roku, po upływie 4 lat traci na wartości. Wszystko za sprawą rosnącej inflacji i pnącym się ku górze cenom. Jak się okazuje, jego obecna wartość to nie 500, a 463 zł. Z tego powodu otwarcie zaczęto dyskutować o podniesieniu wysokości świadczenia.

Początkowym pomysłem rządzących było podniesienie wysokości świadczenia do 600 zł, które otrzymali by jedynie pracujący rodzice. Jak się okazuje, przeprowadzona przez serwis „money.pl” sonda, mówi, że aż 55 procent Polaków nie chce zwiększenia świadczenia.

Polski emeryt musi przeżyć za nieco ponad 10 zł dziennie

Sytuacja Polskich emerytów jest coraz trudniejsza. Rząd nie radzi sobie z rozwiązaniem tego problemu. Na nic mają się kolejne „trzynastki” czy waloryzacja. Życie w Polsce jest po prostu zbyt drogie.

Jak wyliczył „Super Express”, przeciętny emerytowany Kowalski otrzymuje emeryturę w wysokości 2350 zł brutto, co daje około 1925 złotych netto miesięcznie.

Jak podają raporty, koszty utrzymania emeryta w Polsce to około 1600 złotych miesięcznie. Nietrudno wiec policzyć, że na przeżycie zostaje mu nieco ponad 320 złotych miesięcznie. Gdyby rozłożyć to na dni, przeciętny emeryt zmuszony jest przeżyć za około 11 złotych dziennie.

Krzysztof Jackowski miał przerażającą wizję. Czy światowi politycy są w niebezpieczeństwie?

Podczas ostatniej transmisji na You Tubie, Krzysztof Jackowski miał niepokojącą wizję. Jasnowidz zobaczył coś, co bardzo go poruszyło.

Jak się okazuje, Jackowski w swoich wizjach ujrzał zamach. Jego ofiarą, zdaniem jasnowidza, ma być jeden z największych światowych polityków. Jak dodał Jackowski, wydarzenie to wstrząśnie światem.

Przypomnij sobie o… 8 ZŁOTYCH DZIENNIE NA PRZEŻYCIE. SMUTNA PRAWDA O EMERYTURACH W POLSCE

Jak informował portal Życie: LICZBA NARODZIN W POLSCE WCIĄŻ ZMNIEJSZA SIĘ. CZYŻBY 500 PLUS PRZYNIÓSŁ ODWROTNY SKUTEK DO ZAMIERZONEGO