W czwartek 06.02.2020, IMGW wydał komunikat, w którym ostrzega przed niebezpiecznym oblodzeniem, które znacznie utrudni kierowcom poruszanie się po wschodniej części kraju. Dodatkowo, IMGW przestrzega także mieszkańców południowej Polski, w której wystąpić mogą silne opady śniegu.

Niebezpieczne zjawiska meteorologiczne. IMGW wydal ostrzeżenie. Do kogo jest skierowane?

Meteorolodzy przestrzegają mieszkańców takich województw jak warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, a także wschodniej części woj. mazowieckiego i północnych powiatów woj. Lubelskiego. Zgodnie z komunikatem ma tam wystąpić silne oblodzenie, które może być niebezpieczne dla mieszkańców, a także kierowców.

Alertem objeci zostali także mieszkancy południowej czesci kraju. Wojewodztwa małopolskie, śląskie oraz podkarpackie narażone jest na silne opady śniegu.

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia, które zapowiada występowanie niebezpiecznych warunków meteorologicznych, które mogą powodować sytuacje zagrażające życiu, a także zdrowiu.

W weekend termometry wskażą nawet 13 stopni Celsjusza

Synoptycy nie przewidują opadów śniegu ani deszczu. Mogą się one pojawić w środę. To właśnie w połowie tygodnia w niektórych częściach kraju może pojawić się deszcz lub deszcz ze śniegiem. Niestety nie będzie nam dane cieszyć się zimową aurą. Wszystko zmieni się w weekend, kiedy to termometry wskażą temperaturę dodatnią, nawet do 13 stopni. Ciśnienie atmosferyczne będzie niskie.