Czasy, w których pogoda odpowiadała porom roku, właściwie się skończyły. Obecnie ciężko cokolwiek przewidzieć. Jak się okazuje, pogoda niedługo nieźle namiesza.

Nad Polską pojawi się wyż

W ostatnim czasie nad Polską panował wyż. Jak zapowiadają synoptycy, wkrótce ulegnie to zmianie. Niżowe powietrze powinno pojawić się jeszcze w tym tygodniu. Dodatkowo w niektórych częściach Polski pojawi się śnieg. Niestety, nie nacieszymy się nim długo. W weekend temperatura sporo podskoczy i bardziej niż zimową, będzie przypominała tę wiosenną.

W przyszłym tygodniu pogoda będzie zmienna. Początek tygodnia zapowiada się dość spokojnie. Temperatura powietrza wyniesie od 2-5 stopni Celsjusza. Cieplej będzie we wschodniej części Polski, tam przewidywana jest temperatura w wysokości 6-9 stopni.

W weekend termometry wskażą nawet 13 stopni Celsjusza

Synoptycy nie przewidują opadów śniegu ani deszczu. Mogą się one pojawić w środę. To właśnie w połowie tygodnia w niektórych częściach kraju może pojawić się deszcz lub deszcz ze śniegiem. Niestety nie będzie nam dane cieszyć się zimową aurą. Wszystko zmieni się w weekend, kiedy to termometry wskażą temperaturę dodatnią, nawet do 13 stopni. Ciśnienie atmosferyczne będzie niskie.

Jak się okazuje powiedzenie „Idzie luty podkuj buty” nie sprawdzi się. Luty, uznawany za najzimniejszy miesiąc w roku, prawdopodobnie wcale taki nie będzie. Meteorologowie, nie są w stanie niczego przewidzieć. Dlatego też należy być przezornym i sprawdzać komunikaty od IMGW.