Polacy z utęsknieniem czekają na śnieg. Jeszcze niedawno zapowiadano, że nie ma co na niego liczyć prawie do końca lutego. Tymczasem okazuje się, że w niektórych rejonach kraju mieszkańcy będą mogli zobaczyć biały puch.

Ostrzeżenia IMGW przed śnieżycą

W niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia. Dotyczyło ono właśnie mocnych opadów śniegu oraz oblodzenia dróg na terenie niektórych rejonów trzech województw.

Ostrzeżenia przed śniegiem obowiązują na terenie woj. małopolskiego (powiaty: wadowicki oraz suski), śląskiego (powiaty: żywiecki, cieszyński, bielski i Bielsko-Biała).

Alerty dotyczące oblodzeń mówią o możliwych utrudnieniach w woj. dolnośląskim (powiaty: lubański, lwówiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, kłodzki, zgorzelecki, wałbrzyski, a także Wałbrzych i Jelenia Góra).

Wydanie ostrzeżeń pierwszego, najniższego stopnia znaczy, że na danym terenie mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, przez które mogą wystąpić straty materialne, a także zagrożenie zdrowia i życia.

Wysokie ciśnienie w Polsce

Należy podkreślić również, że ciśnienie w Polsce 20 stycznia ma wynosić nawet do 1050 hPa, co jest bardzo wysoką wartością, która rzadko zdarza się w Polsce.

Tak wysokie ciśnienie może odbić się na mieszkańcach, między innymi obniżając sprawność psychofizyczną. Szczególnie ci, którzy mocno odczuwają zmiany pogody, mogą czuć się osłabieni, mieć gorszy humor, łatwo się irytować oraz czuć zmęczenie.

20 stycznia przewiduje się, że temperatura maksymalna będzie wynosiła od 1 stopnia w Kotlinie Kłodzkiej do 5 stopni nad morzem oraz od -2 do 0 stopni w okolicy Karpat.

W większości kraju trzeba się liczyć z dużym zachmurzeniem, możliwe przejaśnienia w centralnej i północnej części Polski. Możemy się spodziewać słabego oraz umiarkowanego wiatru z zachodu i północnego zachodu.

Przypomnij sobie o… CZY MAMY JESZCZE SZANSĘ NA PRAWDZIWĄ ZIMĘ I ŚNIEG W TYM ROKU? NAJNOWSZE PROGNOZY WSZYSTKO WYJAŚNIAJĄ

Jak informował portal Życie: DRAMATYCZNE SCENY NA PLANIE SERIALU. NIE MA JUŻ Z NAMI DWÓCH AKTORÓW

Portal Życie pisał również o… ŻONA GWIAZDORA „TAŃCA Z GWIAZDAMI” OPUBLIKOWAŁA ROMANTYCZNE ZDJĘCIE. PARA WYGLĄDA NAPRAWDĘ UROCZO