Pewien mężczyzna postanowił zrobić na złość byłej żonie w bardzo nietypowy i kosztowny sposób. Musiał naprawdę jej nienawidzić.

Spalił milion dolarów w gotówce

Bruce McConville to 55-letni mieszkaniec Ottawy w stanie Illinois, USA. Mężczyzna prowadził interesy, był również niedoszłym kandydatem na burmistrza.

Tak bardzo nie chciał dać swojej byłej żonie pieniędzy, że zdecydował się na bardzo nietypowy krok. Najpierw bez jej wiedzy sprzedał wszystkie swoje interesy oraz nieruchomości.

Udało mu się zarobić na tym milion dolarów. Następnie, by tylko nie dać byłej małżonce możliwości skorzystania z pieniędzy, wypłacił gotówkę i spalił ją w dwóch ogromnych ogniskach – 23 września pozbył się 743 tys. dolarów, a 15 grudnia – 296 tys. dolarów.

Mężczyzna już od dawna unikał składania oświadczenia o stanie majątkowym, co nakazał mu sąd. Ze względu na brak informacji o posiadanym przez niego majątku sąd nie potrafił ustalić wysokości alimentów, jakie powinien płacić na swoje dzieci oraz byłą żonę.

Bruce McConville odmówił zapłaty 300 tys. dolarów zabezpieczenia, uchylał się także od sądowego nakazu sprzedaży nieruchomości, by podzielić uzyskaną gotówkę. Ostatecznie upłynnił je w tajemnicy, zaś część swoich biznesów sprzedał byłemu księgowemu.

Podczas jednego z posiedzeń Sądu Najwyższego ujawniono, że mężczyzna spalił ogromne pieniądze. Dowiedziano się, że ze swoich 6 kont bankowych wypłacił 1 050 000 dolarów w 25 ratach. Zapytany, co go do tego skłoniło, odpowiedział, że martwi się o relacje z córką.

McConville utrzymuje, że spalił pieniądze bez świadków i nie filmował tych zdarzeń. Jak wyjaśniał, posunął się do tego ze względu na frustrację związaną z rozwodem.

- Nie jestem osobą wyjątkowo materialistyczną. Przeszedłem długą drogę. Zawsze byłem oszczędny i właśnie dlatego moja firma przetrwała 31 lat – opowiadał.

Jednak sędzia nie uwierzył w jego opowieść i McConville trafił za kratki na 30 dni. Dodał, że o ile nie zmieni się podejście mężczyzny, to w porównaniu z następnymi konsekwencjami areszt będzie „jak spacer po parku”.

Bruce McConville będzie musiał płacić także grzywnę – 2 tys. dolarów dziennie, które będzie otrzymywała jego była żona. Oznacza to, że mężczyzna będzie musiał przelewać eksmałżonce 14 tys. dolarów tygodniowo.

Sąd dodał, że niezależnie od wysokości przyszłych alimentów grzywna będzie funkcjonowała – nawet gdyby okazało się, że McConville straci cały majątek, by móc je płacić.

Przypomnij sobie o… WZRUSZAJĄCA HISTORIA CIELACZKA, KTÓRY CUDEM USZEDŁ Z ŻYCIEM. PRZYGARNĘŁO GO STADO JELENI

Jak informował portal Życie: NIEZWYKŁA PRZYJAŹŃ WŚRÓD ZWIERZĄT. SŁONIK PO UTRACIE MAMY STAŁ SIĘ NIEODŁĄCZNYM KOMPANEM STRUSIA

Portal Życie pisał również o… TWÓJ KOT DRAPIE I PSUJE MEBLE? SĄ NA TO SPRAWDZONE SPOSOBY, JAKIE