Zmagasz się z problemem obdrapanych i zniszczonych mebli? Twój kot nie przestaje tępić swoich pazurów o twój ukochany fotel? Nie martw się, są sposoby na to, by twój zwierzak szybko oduczył się niszczycielskiego zachowania. Koniecznie przeczytaj jakie.

Drapak

Najprostszym rozwiązaniem jest zakupienie drapaka, dzięki któremu kot będzie mógł tępić swoje pazury do woli. Niestety, czasami bywa tak, że zwierzę zwyczajnie się nim nie interesuje. Co wtedy?

Koty najlepiej uczyć korzystania z drapaka jak najwcześniej. Później możemy mieć kłopoty z przystosowaniem kota do nowych zachowań. Jeżeli kociak nie nauczy się korzystać z drapaka, można spróbować popsikać przedmiot, który niszczy, zapachem, którego kot nie lubi.

Zapach, który powstrzyma kota przed drapaniem

Jak wiadomo, kociaki nie przepadają za cytrusami. To właśnie taki zapach powinnismy wybrać jeżeli chcemy oduczyć naszego kota drapania kanapy czy innego mebla.

Aby przyrządzić mieszankę zapachową, która odstraszy małego niszczyciela, wystarczy woda i kilka kropel olejku lub soku cytrusowego. Wszystko przelewamy do butelki z atomizerem i psikamy. Czynność należy powtórzyć kilkukrotnie, by zapach jak najdłużej pozostał na przedmiocie.

Nauka od podstaw

Właściwie od tego powinniśmy zacząć, aby kota nauczyć korzystania z drapaka, należy z nim pracować. Koty to sprytne stworzenia, dlatego też przydadzą się smakołyki, które z pewnością ułatwią nam zadanie.

Kiedy zaczniemy nagradzać kota za korzystanie z drapaka, z pewnością nie spojrzy już na żaden inny przedmiot.

Przypomnij sobie o… OTO NAJSTARSZY KOT ŚWIATA. MA PONAD 30 LAT

Jak informował portal Życie: WYSTARCZYŁA WIZYTA U FRYZJERA, BY PRZYWRÓCIĆ TEJ KOBIECIE PEWNOŚĆ SIEBIE. JEJ PRZEMIANA Z SZAREJ MYSZKI W PIĘKNOŚĆ ROBI WRAŻENIE

Portal Życie pisał również o… OTO GODNY NASTĘPCA GRUMPY CAT, MEOW MEOW. TO NOWY NAJBARDZIEJ ZDENERWOWANY KOT W INTERNECIE