Ten mężczyzna twierdził, że jest głuchoniemy. Udawanie wychodziło mu rewelacyjnie przez 62 lata – jego rodzina nigdy nie usłyszała jego głosu.

Historia zyskała popularność na całym świecie. Jaki cel miał ten mężczyzna?

Udawał, że nie słyszy, przed 62 lata

Mężczyzną, który wpadł na nietypowy pomysł, był 84-letni Barry Dawson, mieszkaniec Waterbury w stanie Connecticut. Internetowa historia stała się niezwykle popularna na całym świecie.

Barry przez 62 lata zachowywał się jak osoba głuchoniema. Jego kłamstwo wykryło jedno z wnucząt staruszka – zauważyło w sieci filmik, na którym Dawson śpiewa pewną piosenkę na karaoke.

Tego dnia mężczyzna twierdził, że będzie spędzał czas na wieczorku charytatywnym. Dawson miał sześcioro dzieci i aż trzynaścioro wnucząt, a nikt wcześniej nie słyszał, jak brzmi jego głos.

Co więcej, jego żona, Dorothy, specjalnie nauczyła się języka migowego, by móc utrzymywać kontakt ze swoim wybrankiem. Jednak Barry nawet w języku migowym nie był zbyt chętny do rozmów.

- Przez dwa lata uczyłam się komunikacji przy pomocy rąk, ale gdy tylko zaczęło mi całkiem nieźle wychodzić, Barry zaczął mieć kłopoty ze wzrokiem. Teraz myślę, że to też udawał – twierdziła podobno jego żona.

W końcu mężczyzna przyznał się, że udawał głuchoniemego przez niemal całe życie… dla dobra małżeństwa. Twierdził, że dzięki temu wytrzymał z żoną i nie musiał słuchać jej wyrzutów.

Trwa proces rozwodowy małżonków. Dorothy domaga się dużego zadośćuczynienia ze względu na kłamstwo męża, zaś adwokaci Barry’ego twierdzą, że gdyby nie to, nie wytrzymaliby ze sobą przez tak długi czas.

Ta opowieść stała się popularna na całym świecie. Okazuje się jednak, że… Barry i Dorothy nie istnieją, a cała historia jest wymyślona.

Jednak można potraktować ją jako pewną mądrość – czasem lepiej zacisnąć zęby i przemilczeć coś, niż doprowadzić do ogromnej kłótni w związku.

Przypomnij sobie o… WYSTARCZYŁA WIZYTA U FRYZJERA, BY PRZYWRÓCIĆ TEJ KOBIECIE PEWNOŚĆ SIEBIE. JEJ PRZEMIANA Z SZAREJ MYSZKI W PIĘKNOŚĆ ROBI WRAŻENIE

Jak informował portal Życie: WZRUSZAJĄCA HISTORIA CIELACZKA, KTÓRY CUDEM USZEDŁ Z ŻYCIEM. PRZYGARNĘŁO GO STADO JELENI

Portal Życie pisał również o… NIEZWYKŁA PRZYJAŹŃ WŚRÓD ZWIERZĄT. SŁONIK PO UTRACIE MAMY STAŁ SIĘ NIEODŁĄCZNYM KOMPANEM STRUSIA