W tym sezonie wielu Polaków nie widziało jeszcze śniegu. Większość z nas chciałaby doświadczyć prawdziwej zimy, której – jak dotychczas – nie było w naszym kraju. Czy najbliższy czas przyniesie jakieś zmiany?

Pogoda na środę, 5 lutego

Prawdopodobieństwo ujrzenia śniegu zależy od rejonu, w którym mieszkamy. Istotnie, pogoda nieco się zmieni, co daje nadzieję na bardziej zimową niż jesienną aurę.

W Polsce możemy się spodziewać nieco chłodniejszych temperatur ze względu na falę zimnego powietrza. Dzisiaj zdecydowanie najchłodniej, -1 stopień Celsjusza, będzie na Suwalszczyźnie, zaś mieszkańcy wschodniej części Polski, od Podkarpacia do Podlasia, mogą się spodziewać temperatury 0 stopni.

W zachodniej części kraju temperatury będą plusowe – w centralnej części Polski, tj. w województwach: wielkopolskim, śląskim, łódzkim oraz mazowieckim, temperatura będzie wynosić 2-3 stopnie.

Najcieplej będzie w województwie zachodniopomorskim – 5 stopni na plusie.

Jednak ze względu na silny, zimny wiatr temperatury odczuwalne będą niższe.

W południowej Polsce w dalszym ciągu obowiązują ostrzeżenia IMGW przed intensywnymi opadami deszczu oraz śniegu i zamieci śnieżnych, które zostały wydane wczoraj. Najwięcej białego puchu pojawi się w pasie gór.

Według IMGW opadów śniegu można się spodziewać w rejonach górskich kilku województw: dolnośląskiego, małopolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego. Dane wskazują, że przyrost pokrywy śnieżnej może plasować się na poziomie do 25 cm wyższym.

Osoby przebywające w Tatrach powinny uważać – ogłoszono tam III stopień zagrożenia lawinowego. Póki co w Zakopanem pokrywa śnieżna jest o 10 cm wyższa, a w górach wartości te są jeszcze większe – na Kasprowym Wierchu obecnie jest 108 cm śniegu, nad Morskim Okiem aż 60 cm, zaś w Dolinie Pięciu Stawów – 82 cm.

W ciągu dnia wzrośnie także ciśnienie – o 20 hektopaskali.

Przypomnij sobie o… UWAŻAJ NA PARAGONY. MAJĄ W SOBIE TOKSYCZNĄ SUBSTANCJĘ, KTÓRA PRZYCZYNIA SIĘ DO ROZWOJU WIELU CHORÓB

Jak informował portal Życie: CO ŻONA TOMASZA MACKIEWICZA CZUJE PO STRACIE MĘŻA? KOBIETA UDZIELIŁA WYWIADU, W KTÓRYM WSPOMINA ZDARZENIE

Portal Życie pisał również o… ŚLUB KOŚCIELNY TYLKO DLA WYBRANYCH? NOWE PROCEDURY MOGĄ SPORO ZMIENIĆ