Nowotwór jest naprawdę ciężką i chorobą. Pomimo, że wielu lekarzy i naukowców z całego świata od lat stara się znaleźć lek na tą chorobę, wciąż nie jest ona całkowicie uleczalna.

Do rozwoju choroby może dojść z wielu czynników, którymi są miedzy innymi mutacje genetyczne i czynniki środowiskowe. Alkohol, palenie tytoniu, brak ruchu, czy otyłość są jedynymi z nich. Okazuje się, że do rozwoju raka mogą się przyczynić także paragony.

Paragony mają w sobie toksyczną substancję, która przyczynia się do rozwoju wielu chorób

Lekarze ostrzegają społeczność przed paragonami. Okazuje się, że mają ona w sobie toksyczną substancję bisfenol A. Jest to związek, który wykorzystuje się między innymi do produkcji sztucznych tworzyw, takich jak plastikowe butelki i opakowania. Jednak w przypadku plastiku stężenie tej substancji jest dużo niższe niż w sklepowych paragonach.

Polscy eksperci przeprowadzili szereg badań

Specjaliści pracujący na Uniwersytecie Medycznym w Gdańsku postanowili przeprowadzić badania dotyczące zawartości bisfenolu w paragonach. Wzięli oni „pod lupę” paragony z ośmiu sklepów: Amazon, Castorama, Biedronka, Auchan, Kaufland, Pepco, Jysk i Rossmann. Aż w siedmiu przypadkach wykryta została szkodliwa substancja.

Eksperci postanowili ostrzec ludzi przed szkodliwym kawałkiem papieru. Ich zdaniem ludzie nie powinni zabierać paragonów ze sklepu, bo mogą one nawet prowadzić do rozwoju nowotworu.

- „Długotrwałe narażenie na kontakt z tą niezwykle szkodliwą substancją może zwiększać ryzyko chorób cywilizacyjnych takich jak niepłodność, otyłość, zaburzenia metaboliczne, zaburzenia rozwoju płodu oraz nowotwory” - pisze „Solidarność” w liście do Ministra Zdrowia.

Może zainteresuje Cię to: KIEDY DO POLSKI ZAWITA PRAWDZIWA WIOSNA? JASNOWIDZ JACKOWSKI WIE I PODZIELIŁ SIĘ Z NAMI TĄ INFORMACJĄ

Zobacz także: SPRAWDZA SIĘ KOLEJNA PRZEPOWIEDNIA JACKOWSKIEGO. PRZEWIDZIAŁ LOSY POLSKI I ŚWIATA

Portal "Życie" poleca: NIEPOKOJĄCE WYLICZENIA DOTYCZĄCE POLSKICH EMERYTÓW. STAWKA, ZA KTÓRĄ MUSZĄ PRZEŻYĆ JEST NIEWYOBRAŻALNIE NISKA