Żona Tomasza Mackiewicza boleśnie przeżyła śmierć swojego ukochanego. Kobieta została wdową w bardzo młodym wieku.

Dwa lata temu mężczyzna, wraz z francuską alpinistką Elisabeth Revol, wyruszył na pakistański szczyt Nanga Parbat. Była to niezmiernie ciężka podróż, góra nazywa jest nawet „zabójczą”.

Wcześniej Tomasz Mackiewicz próbował zdobyć szczyt Nanga Parbat aż szczęść razy. Za siódmym mu się udało, jednak zapłacił za to swoim życiem.

Na szczycie góry mężczyzna gorzej się poczuł. Elisabeth Revol postanowiła, że zostawi go w namiocie i spróbuje wezwać pomoc. Niestety Mackiewicz zmarł na skutek choroby wysokogórskiej.

Żona Tomasza Mackiewicza wspomina tragiczną śmierć męża

Sprawa Tomasza Mackiewicza poruszyła cały świat. Ciało mężczyzny na zawsze pozostało na górze Nanga Parbat. Zostawił on swoją ukochaną żonę Annę Solską-Mackiewicz i trójkę dzieci.

Wdowa po Tomaszu Mackiewiczu nie doszła jeszcze do siebie. Tragiczna śmierć jej męża wciąż jest dla niej dość bolesnym tematem. W ostatnim czasie kobieta gościła w programie Dzień Dobry TVN, gdzie wspomniała śmierć męża.

Kobieta między innymi skomentowała napisanie przez Elizabeth Revol książki „Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat”.

– „Jest to strasznie bolesne, przyznaję. Wolę wiedzieć, co się tam wydarzyło, choć to rozrywa serce” – powiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Solska-Mackiewicz.

Wdowa twierdzi, że książka Revol jest bardzo potrzebna. Nie tylko jej, ale i innym kobietom, które przeżyły podobną tragedię. Ponadto Solska stanęła po stronie himalaistki. Twierdzi, że kobieta zrobiła dla jej męża wszystko co tylko było możliwe.

- „Nie znając szczegółów, broniłam jej. Ona zrobiła dla niego wszystko, a nawet jeszcze więcej” – wyznała kobieta.

Śmierć Mackiewicza poruszyła cały świat. Jego żona postanowiła, że nie może dłużej żyć w smutku i chce spełniać marzenia Mackiewicza, których on sam nie zdążył zrealizować.

Może zainteresuje Cię to: KIEDY DO POLSKI ZAWITA PRAWDZIWA WIOSNA? JASNOWIDZ JACKOWSKI WIE I PODZIELIŁ SIĘ Z NAMI TĄ INFORMACJĄ

Zobacz także: SPRAWDZA SIĘ KOLEJNA PRZEPOWIEDNIA JACKOWSKIEGO. PRZEWIDZIAŁ LOSY POLSKI I ŚWIATA