Już wkrótce w kinach pojawi się długo wyczekiwany film o królu disco polo. „Zenek” – bo taki nosi tytuł produkcja, jest już prawie gotowy. Jak się okazuje, widział go już sam Martyniuk. Jakie wrażenia odniósł muzyk?

Zenon Martyniuk o swojej filmowej biografii. Co sądzi?

Miałem przyjemność obejrzeć cały materiał. Nie jest on do końca jeszcze udźwiękowiony, ale podoba mi się. (...) Nic, tylko się cieszyć. Ciekawe, jak go odbiorą moi fani. A może i nie tylko oni pójdą zobaczyć ten film?

powiedział w rozmo

wie z „Super Expressem”

"Zenek" to nie tylko "biopic"

Kilka słów o „Zenku” zdradził także reżyser filmu – Jan Hryniak. Jak sam, przyznał, „Zenek” nie jest tylko historią traktującą o życiu lidera grupy „Akcent”. Ma ona szersze zadanie – zamierza ukazać obraz nie tylko samego artysty, ale także całej kultury i fenomenowi disco polo.

Filmu o Zenku Martyniuku nie traktuję tylko jako "biopic", ale jako szansę przyjrzenia się kulturze disco polo, fenomenowi społecznemu, który cieszy się popularnością.

Jak zapewnia reżyser, disco polo już na stale weszło do polskiej kultury. Jak dodał, nie tylko fani muzyka znajda w produkcji coś dla siebie.

Myślę, że widz, którym nie będzie tylko fan muzyki naszego bohatera, powinien odnaleźć w tym filmie portret pokolenia, które kształtowało się w trudnym okresie przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. (...) Chciałbym, by film był swoistą, sentymentalną podróżą do czasów świetności Limahla czy Modern Talking.

Jan Hryniak dodał także, że film będzie nie tylko biografią Martyniuka, ale także swoistym zapiskiem czasów, w których królowało disco polo.

Przypomnij sobie o… POŻEGNALIŚMY LEGENDARNEGO AKTORA. KIRK DOUGLAS MIAŁ 103 LATA

Jak informował portal Życie: HELENA VONDRACKOVA UWIELBIA MŁODYCH MĘŻCZYZN. "SĄ JAK NABOJE Z ENERGIĄ"

Portal Życie pisał również o… ŻEGNAMY JEDNĄ Z NAJPOPULARNIEJSZYCH AKTOREK NA ŚWIECIE. POLACY POKOCHALI JĄ ZA ROLĘ W "STAR TREKU"