We wtorek 28 stycznia 2020 roku odeszła znana i lubiana aktorka – Marji Dusay. O śmierci gwiazdy we wpisie opublikowanym na Facebooku, poinformowała jej przybrana córka. Marj Dusay miała 83 lata.

– Jest mi bardzo przykro to mówić, ale moja macocha Marj odeszła w spokoju wczoraj rano. Zmarła we śnie. Była wspaniałą kobietą i miała wspaniałe życie. Była głęboko kochana i będziemy za nią tęsknić” – przekazała pasierbica zmarłej aktorki.

Gwiazda miała swoją rzesze fanów także w Polsce. Kobieta znana była głownie z kultowej roli w serialu „Star Trek”, gdzie wcieliła się w rolę kosmitki Kary.

Marj Dusay – aktorka z powołania

Swoją medialną karierę Marji rozpoczynała jako modelka. Niedługo później zaczęła próbować swoich sil w aktorstwie, które stało się dla niej prawdziwym hobby. Marj debiutowała jako młoda i piękna dziewczyna przy boku samego Elvisa Presleya, grając z nim w filmie pt. „Piknik”.

Marj najczęściej grywała w serialach. Polacy znają ją głownie z roli przesympatycznej kosmitki Kary, w rolę której wcieliła się w serialu „Star Trek”.

Ogromny wpływ na karierę aktorki miały opery mydlane. To właśnie im przypisuje się największy udział w sukcesie Marj Dusay. Serialami, które zapewniły jej rozpoznawalność były m.in. „Wszystkie moje dzieci” czy „The Guiding Light”, w których aktorka grała przez dwadzieścia lat.