Niedawno, w mediach pojawiła się informacja o tym, że jedna z legendarnych polskich aktorek, zmarła. O śmierci Ireny Laskowskiej powiadomili jej bliscy. W znajdującym się na łamach Gazety Wyborczej nekrologu, napisali:

- W dniu 6 grudnia 2019 roku w wieku 94 lat zmarła Irena Laskowska, wspaniała aktorka, niezwykła osoba, będąca inspiracją dla wszystkich, którzy Ją znali. Nasza kochana - głowa rodziny. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 13 grudnia 2019 roku o godzinie 11.15 w domu pogrzebowym na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej 43/45

Irena Laskowska zmarła w wieku 94 lat. Podczas swojej kariery mogliśmy oglądać ją w wielu genialnych polskich produkcjach. Swoja przygodę z aktorstwem rozpoczęła w 1945 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego, grywała wówczas na deskach teatrów. Występowała między innymi w Teatrze Narodowym, Klasycznym, Polskim, a także Dramatycznym.

Karierę filmową rozpoczęła w 1948 roku. W jej pierwszej roli, wcieliła się w postać pielęgniarki, w reżyserowanym przez Stanisława Januszewskiego wojennym filmie pod tytułem „Stalowe serca”. Największą rozpoznawalność przyniosła aktorce rola w reżyserowanym przez Tadeusza Konowickiego „Ostatnim dniu lata” z 1958 roku.