Po raz pierwszy o próbie stworzenia filmowej biografii Kaliny Jędrusik usłyszeliśmy w ubiegłym roku. Problemem okazał się wtedy brak wystarczających funduszy. Jednak najwidoczniej produkcji udało się uzyskać odpowiednie finansowanie, ponieważ 26 listopada ruszyły zdjęcia do „Jesiennej dziewczyny”.

W rolę Kaliny Jędrusik wcieli się młoda aktorka Maria Dębska, córka znanej reżyserki Kingi Dębskiej. 28-letnią aktorkę mogliśmy oglądać w takich filmach, jak "Moje córki krowy", "Zabawa, zabawa", "Cicha noc". Dwa lata temu ukończyła studia na Łódzkiej Filmówce.

Obok Marii Dębskiej w filmie wystąpią też Leszek Lichota (jako mąż Jędrusik, Stanisław Dygat), Jacek Borcuch (jako Tadeusz Konwicki) oraz Tomasz Ziętek (jako Kazimierz Kutz). Nie wiadomo jeszcze, kiedy „Jesienna dziewczyna” wejdzie na ekrany polskich kin.

Kalina Jędrusik była wielką gwiazdą polskiego kina. Aktorka była uznawana za ikonę kobiecości i porównywana do Marilyn Monroe. Największą popularność przyniosły jej występy u boku Kabaretu Starszych Panów oraz kreacje filmowe m. in. w "Lekarstwie na miłość" oraz "Lalce", "Podwójnym życiu Weroniki", "CK dezerterach", "Dziewczętach z Nowolipek" czy "Jeziorze Bodeńskim".

Aktorka całe życie poświęciła występom w teatrze oraz telewizji. O jej karierze wiadomo wiele, jednak życie prywatne gwiazdy wciąż skrywa wiele tajemnic. Była żoną pisarza Stanisława Dygata, nie mieli dzieci.

Wielu mówi, że to właśnie Stanisław Dygat wykreował Jędrusik na Marilyn Monroe. To przy jego boku stawała się prawdziwą seksbombą. Od 1955 roku o ich związku dyskutowali wszyscy, ponieważ ich małżeństwo było bardzo burzliwe, obfitujące w skandale.

Uwaga! Uwaga! RE Studio poszukuje poważnych, naprawdę zainteresownych współpracą sponsorów swojej następnej produkcji "...

Gepostet von RE Studio am Mittwoch, 25. September 2019

Przypomnij sobie o… SMUTNA HISTORIA STANISŁAWA BAREI. ŻONA NIE MOGŁA POŻEGNAĆ REŻYSERA

Jak informował portal Życie: HISTORIA EUGENIUSZA BODO, ARTYSTY, Z KTÓRYM ŚWIAT NIGDY SIĘ NIE POŻEGNAŁ. DZIENNIKARZE WSKAZUJĄ NA NOWE FAKTY

Portal Życie pisał również o… CZY TO BYŁA WPADKA LEWANDOWSKICH? NIEOCZEKIWANE WYZNANIE ANNY NA TEMAT CIĄŻY