Eugeniusz Bodo to dla wielu ikona polskiej kinematografii. Aktor zagrał m. in. w filmach tj.: "Człowiek o błękitnej duszy", "Wiatr od morza", "Uroda życia", "Czarna Perła", czy "Paweł i Gaweł". Ponadto, chyba każdy z nas słyszał, choć raz, jego piosenki "Zimny drań", czy " Sex appeal".

Bodo był także aspirującym reżyserem. Zrealizował zdjęcia do filmów: "Królowa Przedmieścia", "Za winy niepopełnione" oraz część z nich do produkcji "Uwaga szpieg". Nazywany polskim Rudolph'em Valentino podbijał także serca wielu kobiet.

W latach 20, był niewątpliwie jedną z najpopularniejszych gwiazd kina i teatru. Jednak jego losy owiane są tajemnicą. Mianowicie, w latach 40. ślad po Eugeniuszu Bodo zaginął, a w kraju nigdy nie odbył się pogrzeb aktora.

Wybuch wojny przerwał karierę artysty. Eugeniusz Bodo wraz z resztą polskiej inteligencji musiał opuścić kraj. Wiadomo, że schronił się we Lwowie. Niestety, od roku 1941 nie pojawiły się żadne informacje w sprawie gwiazdora.

Po latach, szczegóły dotyczące życia aktora zdradził jego przyjaciel - Gwido Borucki, z którym to Bodo miał wyruszyć w trasę po ZSRR:

"Bodo oświadczył, że nie chce wyjeżdżać z teatrem do Rosji, ponieważ jako obywatel szwajcarski pragnie wyemigrować do Ameryki. Dla członków naszego zespołu było to zaskoczeniem, bowiem nikt z nas nie wiedział o tym, że Bodo był Szwajcarem z pochodzenia. Staraliśmy się go namówić, aby jechał z nami, ale Bodo uparł się."

Dopiero w 1992 roku pojawiły się pewne doniesienia o życiu Bodo. Józef Misiak zdradził, że NKWD przechwyciło aktora, który przebywał w towarzystwie niebezpiecznej kobiety. Żołnierze rzekomo zaprowadzili Bodo do parku.

Misiak opowiada, że usłyszał wtedy dwa strzały. Mężczyzna nie potwierdza jednak, czy żołnierze zabili aktora. Z obawy o własne życie nie interesował się tym, co stało się z filmowym amantem.

Przypominamy...NOWE FAKTY DOTYCZĄCE ŻYCIA KORY. SEKRETY GWIAZDY ZDRADZIŁA JEJ SIOSTRA

Pisaliśmy też: KULTOWA KRESKÓWKA WRACA NA EKRANY! WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ DLA FANÓW "WILKA I ZAJĄCA"

Portal "Życie" informował także: BARBARA KURDEJ-SZATAN POD WPŁYWEM NAGRAŁA RELACJĘ. TEN FILMIK STAŁ SIĘ HITEM [WIDEO]