Kora to dla wielu ikona polskiej sceny muzycznej. Wokalistka i autorka tekstów była przez lata związana z zespołem Maanam. Jej utwóry tj. "Kocham Cię, Kochanie Moje", "Cykady na Cykladach" czy "Krakowski Spleen" znają wszyscy.

Jej dorobek artystyczny jest niezwykle bogaty. Artystka ma na swoim koncie siedem wydanych albumów oraz tysiące koncertów. W latach 2011-2016 Kora była też jurorką znanego programu muzycznego - "Must Be The Music. Tylko Muzyka."

Niestety, działalność artystyczną Kory przerwała choroba. W 2013 roku u artystki zdiagnozowano nowotwór. Leczenie okazało się nieskuteczne. 28 lipca 2018 roku liderka zespołu Maanam zmarła.

Śmierć Kory wstrząsnęła całym muzycznym światem w Polsce. Jej odejście jednak najdotkliwiej odczuli bliscy, mąż Kamil Sipowicz i siostra Anna Kubczak.

Dziś po upływie roku od śmierci gwiazdy, jej rodzina pojawiła się w programie "Dzień Dobry TVN", by powspominać artystkę. Bliscy przy okazji promowali też książkę "Miłość zaczyna się od miłości", w której znajdują się notatki Kory.

Intymne wyznania gwiazdy zdecydował się opublikować jej małżonek, ale jak się okazało nie tylko on posiadał osobiste notatki Kory. Jej siostry także mają ręczne zapiski złotych myśli gwiazdy.

W rozmowie z Piotrem Kraśko i Kingą Rusin, Anna Kubczak zdradziła:

"Z reguły wszystkie listy były pisane nocą. Wówczas pisała je i teksty swoich piosenek. Proszę sobie wyobrazić, że mam rękopisy jej trzech utworów Kocham Cię kochanie moje, Elektrospiro kontra zanzara i tekst, do którego muzyka nie została skomponowana. Tekst jest bardzo piękny, bardzo lekki w swojej treści."

Anna Kubczak dodała także, iż utwór "Kocham Cię, Kochanie Moje" powstał z dedykacją dla ukochanego męża Kory. Sam Kamil Sipowicz przyznał, że nigdy o tym nie wiedział.

"Kamilka nie było przy Korze w tym czasie, ona bardzo tęskniła. Wiedziałam o tej miłości, nie wiedziałam do kogo była skierowana. Ona nie zwierzała się z takich bardzo intymnych spraw. Z listów można trochę odczytać, więcej jest tam takiej tęsknoty za kimś, a jednocześnie zobaczyć takie jej tragiczne położenie. Wówczas została sama z dziećmi. Marek, jak wiemy, w tym czasie był alkoholikiem, był uciążliwy w tym nałogu bardzo. Trudno było jej żyć z nimi i potem była sama."

Bliscy opowiedzieli też o tym, jak żyła gwiazda, zanim zyskała tak wielką popularność:

"Kora mieszkała na parterze, przy śmietniku, jeździła małym Fiatem używanym, każde koło było inne. Tak w Polsce wyglądał los wielkiej gwiazdy."

Przypominamy: KORA: DRAMATYCZNE INFORMACJE O WOKALISTCE

Portal "Życie" informował też: NIEZNANE FAKTY Z ŻYCIA KORY. KAMIL SIPOWICZ OPOWIEDZIAŁ, JAK SYN ARTYSTKI DOWIEDZIAŁ SIĘ, ŻE TO WŁAŚNIE ON JEST JEGO OJCEM

Pisaliśmy także o: EWA DRZYZGA SZCZERZE WYZNAJE! MA POWAŻNE KŁOPOTY ZE ZDROWIEM