Rosną kontrowersje wokół najnowszego filmu Jana Komasy. 27-letni mężczyzna zarzuca reżyserowi, że „za mocno” zainspirował się historią jego życia. Autor „Bożego Ciała” dementuje doniesienia i wydaje specjalne oświadczenie.

„»Boże Ciało« nie jest oparte na historii życia tego mężczyzny, a wyłącznie luźno inspirowane różnymi przypadkami fałszywych księży” – takie słowa można znaleźć w oświadczeniu twórców filmu Jana Komasy.

To odpowiedź na zarzuty 27-letniego Patryka, który przekonuje media, że jego losy stanowią jedyny wzór dla głównego bohatera filmu.

Kontrowersje wokół nowego filmu Jana Komasy

Twórcy obrazu „Boże Ciało”, który ma być polskim kandydatem do Oscara wydali oficjalne oświadczenie. 27-letni Patryk, który twierdzi, że jest pierwowzorem głównego bohatera filmu Komasy powiedział dziennikarzom serwisu naTemat, że „poczuł się oszukany”, gdyż żaden z pracowników produkcji nie zgłosił się do niego przed rozpoczęciem kręcenia obrazu.

Do słów mężczyzny postanowili się odnieść producent Leszek Bodzak, scenarzysta Mateusz Pacewicz i sam reżyser.

„W nawiązaniu do ostatnich doniesień mediów, w imieniu Aurum Film informuję, że skontaktowaliśmy się z Panem Patrykiem. Jesteśmy po rozmowach wyjaśniających całą sytuację i pozostajemy w dobrych relacjach. Nie mieliśmy zamiaru angażować go do promocji filmu i nie przywoływaliśmy jego nazwiska, ze względu na to, że »Boże Ciało« nie zostało oparte na historii jego życia, a jest jedynie luźno inspirowane wieloma przypadkami fałszywych duspasterzy. Historia jest fikcyjna” – czytamy w oświadczeniu Leszka Bodzaka, które pojawiły się w serwisie Onet.pl

Informacje wyjaśniające zostały podkreślone w napisach końcowych.

Boże Ciało jedynie inspirowane historiami o fałszywych księżach

Jan Komasa i Mateusz Pacewicz przekonują, że żadna z historii osób podających się za księży nie stanowiła materiału na film fabularny, jedynie luźną inspirację, a za pracą scenarzystów stoi potężna dokumentacja.

„Twierdzenie, że film ukazuje historię konkretnej osoby jest nieprawdziwe” – przekonują twórcy w oświadczeniu.

500 plus do likwidacji? Tego chce nowy poseł! O jego pomyśle przeczytasz: CO DALEJ Z 500 PLUS? PRZYSZŁY POSEŁ OCENIA POLITYKĘ PIS

Popularna piosenkarka w ogniu krytyki! O tym, co zarzucają jej internauci dowiesz się w: NIEBYWAŁE SŁOWA POD ADRESEM POLSKIEJ PIOSENKARKI! FANI GROZILI JEJ ZA TO, ŻE…

Joanna Zegarlicka