Dobromir Sośnierz w rozmowie z „Onet.pl” mówi o konieczności zlikwidowania 500 plus. Jego zdaniem „to wyjątkowo demoralizujący sposób prowadzenia polityki PiS”.

Dobromir Sośnierz to przyszły poseł, startujący z ramienia Konfederacji, partii, która w wyborach uzyskała wynik 6,81%, dający tym samym 11 mandatów sejmowych.

Sośnierz w wywiadzie dla portalu, skomentował politykę prowadzoną przez partię rządzącą. Szczególnie odniósł się do programu 500 plus, zaznaczając, że to sposób Prawa i Sprawiedliwości na „kupowanie wyborców”.

„Bierze się to z tego, że wybory są powszechne, więc znowu politycy schodzą do najniższego mianownika. Programy muszą być głupie, bo są adresowane do ludzi, którzy nie orientują się w polityce, którzy nie rozumieją ekonomii. Trzeba odwołać się do najniższych instynktów: weźmiemy bogatym, damy biednym” – mówił.

Przyszły poseł, odnosząc się do programu Konfederacji, przedstawił pomysł alternatywy dla 500 plus. Rozwiązaniem miałaby być powszechna ulga podatkowa, która sprawiedliwie traktowałaby wszystkich obywateli.

Polityk dodał, że nie przewiduje liberalizacji polityki, jeśli władzę utrzyma Prawo i Sprawiedliwość. Jak twierdzi, polityka partii Kaczyńskiego bardziej zmierza w kierunku socjalizmu: „Każdy socjalistyczny eksperyment tak się kończył: najpierw rozdawnictwo, fala hurraoptymizmu, a później zderzenie z rzeczywistością”

Więcej o bieżących sprawach polskiej polityki przeczytasz tutaj: BYŁY MARSZAŁEK SEJMU WCIĄŻ MIESZKA W RZĄDOWEJ WILLI, CHOĆ TERMIN WYPROWADZKI JUŻ MINĄŁ. KTO ZA TO ZAPŁACI?

Warto zobaczyć także: POSŁANKA PO ZASKOCZYŁA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO! „JESTEŚMY RODZINĄ!”

Weronika Wojciechowska