Opracowana przez Marka Jerzego Minakowskiego „Wielka genealogia” potwierdza fakt, że Róża Thun jest ciocią prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Polityk stwierdziła, że zweryfikuje tę informację.

Deputowana do PO Róża Thun postanowiła, że sprawdzi drzewo genealogiczne swojego męża, który jest Niemcem. Przewidywała, że w związku z tym, że poślubiła obywatela innego państwa – ma związek z „wojennym zbrodniarzem”.

– „Przez pewien czas hejterzy udostępniali w moich mediach społecznościowych zdjęcie człowieka o tym samym nazwisku, który ponoć był zbrodniarzem wojennym. Pisali, że to mój kuzyn, teść, dziadek, a nawet szwagier. Po kilku dniach powiedział mi: „Przejrzałem wstecz do XVIII wieku, ale nic nie mogę znaleźć, dalej nie mam siły szukać. Odpuściłam” – dodaje europosłanka PO Róża Gräfin von Thun und Hohenstein.

Okazało się, że ze zbrodniarzem nie ma nic wspólnego. Jednak wyszło, że jest ciotką Kaczyńskiego! Pokrewieństwo sięga XIX wieku. Z tej okazji zwróciła się do prezesa PiS.

– „W dobrej rodzinie dzieci zawsze traktują z szacunkiem ciotki i wujów, dlatego mówię: Jarku, umyj ząbki, zmów paciorek, bądź grzeczny i nie wtrącaj się w nieswoje sprawy” – dodaje Róża Thun.

ŻYCIE pisało również o: POLITYK PIS PRZEGRAŁ W WYBORACH PARLAMENTARNYCH. PARTIA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO I TAK CHCE DLA NIEGO MANDATU!

Polecamy przeczytać: NOWY POLITYK PIS O ROLI KOBIET: ZOSTAŁY STWORZONE DO RODZENIA DZIECI

źródło: „wpolityce.pl”