"Red Hot Chili Peppers" to legendarny zespół, który funkcjonuje na rynku muzycznym od 1983 roku. Grupa zyskała ogromne grono fanów na całym świecie. Zwolenników muzyki tego zespołu nie brakuje także w naszym kraju.

Dziś na wszystkich miłośników "Red Hot Chili Peppers" czekała wspaniała wiadomość. Fani w końcu doczekali się powrótu jednego z jej najbardziej rozpoznawalnych członków. Mianowicie po 10 latach nieobecności do zespołu wraca gwiazda - John Frusciante.

John Frusicante dołączył do zespołu w 1988 roku, kiedy to zastąpił zmarłego Hillela Slovaka. W 1992 roku, ku rozpaczy fanów, gitarzysta opuścił szeregi zespołu ze względu na problemy związane z uzależnieniem od narkotyków.

Kiedy muzykowi udało się wygrać z nałogiem wrócił do gry w zespole. Niestety w 2009 gitarzysta ponownie zrezygnował ze współpracy z "Red Hot Chili Peppers". Teraz zespół wydał oświadczenie, w którym to poinformował fanów o wielkim powrocie gwiazdy.

Oficjalne oświadczenie zespołu

Na jednym z portali społecznościowych "Red Hot Chili Peppers" pojawił się oficjalny komunikat informujacy o odejściu z grupy jednego z gitarzystów, na którego miejsce ma pojawić się Frusicante.

"Rozstajemy się z naszym gitarzystą, z którym graliśmy przez ostatnie dziesięć lat, z Joshem Klingofferem. Josh jest wspaniałym muzykiem, którego szanujemy i darzymy miłością. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za spędzony wspólnie czas i talent, z którym się z nami podzielił.Oznajmiamy także z niezwykłą radością, że do zespołu powraca John Frusciante."

Fani zespołu przeczuwają, że powrót Frusicante zwiastuje w bliskiej przyszości nowości muzyczne. I choć zespół w tej chwili nie zdradził swoich planów można przewidywać, że fani się nie mylą.

Warto pamiętać, iż to właśnie w czasie obecności Frusicante w grupie powstawały najpopularniejsze albumy takie jak "Californication" i "BloodSugarSexMagik".

Warto sobie przypomnieć...LEGENDARNY ROCKOWY ZESPÓŁ WYSTĄPI W POLSCE! GDZIE USŁYSZYMY GUNS N' ROSES

Portal "Życie" pisał: NAJBLIŻSI KORY PRZERWALI MILCZENIE. WYJAWILI, JAK WYGLĄDAŁO OSTATNIE POŻEGNANIE WOKALISTKI

Informował również...ZENEK MARTYNIUK O PORWANIU JEGO SYNA. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ