Nadchodzi nowa era w polskiej muzyce. Po 40 latach obecności na największych scenach w kraju, Grzegorz Markowski podjął decyzję o odejściu z Perfectu. W październiku zespół zapowiedział pożegnalną trasę koncertową w obecnym składzie. 

Dotychczas jednak nie podano powodów rezygnacji wokalisty. W mediach krążyło wiele pogłosek, na temat tego, czy zespół przetrwa. Wszystkie obracały się wokół jednego wywiadu, jaki lider Perfectu udzielił w programie "Dzień Dobry TVN".

"Taki nasz potencjał na życie, na działanie, na prawdę, na rodzaj energii, którą dostajesz od Stwórcy, z kosmosu... Myślę, że w uczciwy sposób powiem, że ten zasób mi się kończy. Uczciwość każe mi pomyśleć o tym, że to już koniec drogi."

Ostatnio "Super Ekspress" podał więcej szczegółów dotyczących tej decyzji. Wokalista wyjawił, że Perfect nadal będzie istniał, tylko, że w zmienionym składzie. Artysta sugeruje, że może się pojawić kilku nowych członków kapeli.

"Zostawiam Perfect. Zostawiam im nazwę, zostawiam wszystko. Oni mają już jakieś projekty, pomysły. Ja po prostu przestaję funkcjonować w takim tempie. Tak, może się pojawić nowy wokalista albo kilku."

Ponadto, Grzegorz Markowski dodaje, że teraz chce skupić się na solowej karierze, którą już stopniowo zaczął realizować. Mianowicie, w styczniu pojawiła się płyta artysty nagrana w duecie z córką - Patrycją Markowską.

"Ja po prostu odchodzę od zespołu Perfect. Uważam, że muzyka rockowa to jest muzyka energii, a nie chcę udawać energetycznego staruszka. Zaczynam karierę solową"

Pożegnalna trasa Perfectu zatytułowana "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść" ruszy w przyszłym roku. Zespół zagra na największych halach w Warszawie, Krakowie, Gliwicach i Gdańsku.

To ostatni moment, by móc usłyszać piosenki legandarnego zespołu w pierwotnym składzie. Zespół, który powstał w 1977 roku zyskał status kultowego.  "Niewiele ci mogę dać", "Autobiografia", "Chcemy być sobą" to tylko niektóre utwory, które stały się przebojami ówczesnych, ale i obecnych pokoleń.

Portal "Życie" pisał...PIOSENKARZ ZOSTAŁ PILNIE PRZEWIEZIONY DO SZPITALA. FANI EUROWIZJI JUNIOR SZALEJĄ Z NIEPOKOJU

Informował także: POPULARNY POLSKI ZESPÓŁ ZAWIESZA KARIERĘ! ZROZPACZENI FANI SZYKUJĄ SIĘ NA OSTATNIĄ TRASĘ KONCERTOWĄ

Warto sobie przypomnieć... HISTORIA EUGENIUSZA BODO, ARTYSTY, Z KTÓRYM ŚWIAT NIGDY SIĘ NIE POŻEGNAŁ. DZIENNIKARZE WSKAZUJĄ NA NOWE FAKTY