„Janosik” to serial, który zapamiętało wielu Polaków. Odtwórca głównej roli, niezastąpiony Marek Perepeczko, dzięki tej produkcji zdobył ogromną popularność.

Po wielu latach żona tragicznie zmarłego aktora ujawniła nieznane dotąd informacje.

Tego nie wiedzieliśmy o Janosiku

Marek Perepeczko idealnie pasował do roli Janosika. Serial przyniósł mu niezwykłą popularność, zaś kunszt aktora sprawił, że produkcja również zyskała wielu fanów. Serial był emitowany na antenie TVP.

Za czasów, gdy powstawał, Marek Perepeczko przeżywał swoje złote lata – jego kariera miała się świetnie, zaś aktor, absolwent Szkoły Teatralnej w Warszawie, idealnie pasował do roli przystojnego mężczyzny o atletycznej sylwetce oraz wysokiej sprawności fizycznej.

Jednak twórcy „Janosika” wcale nie byli tego tacy pewni.

Jak mówi żona Marka Perepeczki, zastanawiali się, czy w ogóle podejmować współpracę z aktorem. Mało brakowało, a nigdy nie zobaczylibyśmy go w roli Janosika.

Jak się okazuje, twórcy serialu zdecydowali się już nawet na zaangażowanie Czesława Jaroszyńskiego do roli Janosika, a nawet ściągnęli go do siebie.

Jednak Marek Perepeczko nie chciał dać za wygraną – mimo wielkiego stresu postanowił zawalczyć o swoją rolę i pokazać postać Janosika według własnego pomysłu.

„Na miejsce Marka szykowano już innego aktora - Czesława Jaroszyńskiego. Perepeczko czuł ogromną presję, ale nie poddawał się i walczył o swój pomysł na Janosika” – ujawniła Agnieszka Fitkau-Perepeczko.

Dzięki ogromnemu zacięciu Marka Perepeczki ujrzeliśmy go w legendarnym serialu.

Co ciekawe, Czesław Jaroszyński również wystąpił w serialu, jednak jako inny z rozbójników. Po latach ujawniono także, że odtwórca głównej roli nie był zbyt lubiany na planie.

Wszystko dlatego, że jego styl życia odstawał od innych. Aktor nie przesadzał z alkoholem i nie szukał flirtów.

Jak twierdzi Agnieszka Fitkau-Perepeczko, to właśnie przez to nie polubił się z Witoldem Pyrkoszem.

Przypomnij sobie o… PAMIĘTACIE JESZCZE PIERWSZE BAJKI W TV? TO BYŁY CZASY. A CO OGLĄDAJĄ DZISIAJ NAJMŁODSI

Jak informował portal Życie: ZNANA POLSKA AKTORKA MIAŁA POWAŻNY PROBLEM Z NAŁOGIEM. CZY JUŻ NA DOBRE Z NIEGO WYSZŁA

Portal Życie pisał również o… VIOLETTA VILLAS ZACHWYCAŁA NIE TYLKO GŁOSEM. W MŁODOŚCI OCZAROWAŁA NIEJEDNEGO MĘŻCZYZNĘ