Wizyta Magdy Gessler to dla wielu restauratorów ostatnia deska ratunku. Nie chodzi nawet o odświeżenie wnętrz czy zmianę menu. Gra toczy się przede wszystkim o rozgłos związany z występem w telewizji i rekomendację znanej restauratorki, które mogą przyciągnąć do lokalu tłumy nowych gości.

Program "Kuchenne Rewolucje" zazwyczaj wyciąga restauracje ze skraju upadłości i zapewnia im stabilną pozycję na polskim rynku gastronomicznym. Niestety nie wszystkie lokale wyszły z „Kuchennych Rewolucji” obronną ręką. Niektóre z nich, mimo swojego udziału w programie, zostały zamknięte.

Wyszynk z Szynką

W przypadku tej restauracji udział w „Kuchennych Rewolucjach” przyniósł odwrotny skutek. Po emisji odcinka Wyszynk z Szynką został zamknięty, a jego właścicielka została skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu. Wszystko to przez łamanie praw pracowniczych i konsumenckich.

Czarny Motyl

Francuski lokal w Katowicach serwował m.in. żabie udka oraz ślimaki, jednak nie cieszył się wielką popularnością. Jego właścicielka wyraźnie przyznała, że kupiła sobie restaurację jako zabawkę.

To niepoważne podejście do gastronomii najwyraźniej działało na nerwy Magdzie Gessler, bowiem między obiema paniami cały czas dochodziło do spięć. Niedługo po jej wizycie lokal został zamknięty.

Matalmara/Willa pod Złotym Ziemniakiem

Magda Gessler została wezwana przez właścicielkę restauracji Matalmara w Goczałkowicach-Zdroju. Jednak rewolucje w menu i zmiana nazwy na Willę pod Złotym Ziemniakiem najwyraźniej nie przypadły do gustu restauratorce.

Lokal został zamknięty, a jego właścicielka złożyła pozew przeciwko producentowi programu. Kobieta twierdziła, że emisja odcinka "Kuchennych Rewolucji" zamiast pomóc, tylko zaszkodziła restauracji.

Chrup Chrup Kartofel

Zaledwie dwa miesiące od emisji odcinka „Kuchennych Rewolucji”, w którym pojawił się Chrup Chrup Kartofel, lokal został zamknięty na dobre. Właściciel podkreślił, że rady Magdy Gessler zupełnie mu nie pomogły:

Rady Magdy Gessler się nie sprawdziły, jej menu nie cieszyło się specjalnym zainteresowaniem. Nasi klienci i tak pytali o pierogi oraz pizzę.

Pod Cielakiem

Podobnie było w przypadku restauracji „Pod Cielakiem”. Próba poprawienia opinii o lokalu i sprowadzenia do niego nowych klientów zakończyła się niepowodzeniem.

Właściciele restauracji podkreślili, że zmiany wprowadzone przez Magdę Gessler nie przyjęły się, a po „Kuchennych Rewolucjach” obroty restauracji spadły jeszcze bardziej.

Kapitan Nemo

Rewolucja w restauracji Kapitan Nemo od początku przebiegała burzliwie. Najpierw Magda Gessler zatruła się tamtejszym jedzeniem, później właścicielki lokalu nie zgodziły się na zmianę nazwy.

Po emisji odcinka jedna z nich wyraziła swoje niezadowolenie na łamach mediów. Kobieta miała pretensje o to, że program skupił się bardziej na kłótniach rodzinnych niż na samej restauracji.

Ostatecznie nawet „Kuchenne Rewolucje” nie pomogły przyciągnąć do lokalu nowych klientów i restauracja została zamknięta.

Na portalu "Życie" dowiesz się również o... PIJESZ CODZIENNIE KAWĘ? ZRÓB SOBIE KRÓTKĄ PRZERWĘ, A ORGANIZM ZAREAGUJE W NIEWIARYGODNY SPOSÓB

Warto sobie przypomnieć... MAGDA GESSLER MOGŁA POCZUĆ SIĘ URAŻONA. WSZYSTKO PRZEZ KONTROWERSYJNE ZACHOWANIE UCZESTNICZKI "KUCHENNYCH REWOLUCJI"

Portal "Życie" informował także... TVN I MAGDA GESSLER BĘDĄ WŚCIEKLI. UJAWNIONO NAJWIĘKSZĄ TAJEMNICĘ "KUCHENNYCH REWOLUCJI"