"Kuchenne rewolucje" to jeden z najbardziej popularnych programów kulinarnych w Polsce. Na antenie TVN pojawił się w 2010 roku i od tego czasu niezmiennie króluje w ramówce tejstacji telewizyjnej.

Prowadzącą kulinarnego show jest charyzmatyczna Magda Gessler. Jako doświadczona restauratorka zna się na gotowaniu jak nikt inny i niewątpliwie jest jednym z największych kulinarnych autorytetów w kraju.

Nic dziwnego, że to pani Magda czuwa nad rewolucjami w upadających restauracjach. Gessler służy radą i uczy kucharzy, jak prawidłowo przyrządzać dania, zarówno kuchni polskiej, jak i tej pochodzącej z innych, czasem nawet egzotycznych krajów.

"Kuchenne rewolucje" pomagają restauratorom odzyskać kilentów

Program "Kuchenne rewoluje" można podzielić na kilka etapów. W pierwszym z nich, Magda Gessler przyjeżdza do danej miejscowości, gdzie znajduje się, nieprzynosząca zysku restauracja. Już na początku programu restauratorka ocenia wystrój lokalu oraz degustuje potrawy.

Negatywny wynik testu oznacza rewolucję. Gessler wprowadza zmiany i radzi, jak pokierować restauracją, aby ta była atrakcyjna dla klientów. Gdy gwiazda uzna, że lokal i kucharze są gotowi na nowe, wówczas organizowana jest decydująca kolacja.

Po upływie kilku tygodni, Magda Gessler ponownie odwiedza restaurację, by wystawić ocenę właścicielom. Jeśli pracownicy wprowadzili w życie rady królowej polskiej kuchni, restauratorka wystawia im pozytywną rekomendację.

Jeśli dania nadal są niesmaczne, a zmiany niesatysfakcjonujące, Magda Gessler nie rekomenduje lokalu.

Zmiany bywają trudne

Niejednokrotnie zdarza się, iż zmiany wprowadzane przez Magdę Gessler nie do końca odpowiadają właścicielom. Wówczas dochodzi do kłótni i nieprzyjemnych sytuacji. Restauratorka nie powstrzymuje się od krzyku oraz kontrowersyjnych zachowań.

Widzowie wiele razy mogli oglądać rozzłoszczoną Magdę Gessler rzucającą talerzami, czy przetworzoną, niezdrową żywnością. Takie zachowania są już niemal naturalne w programie.

Wszystko, co robi restauratorka ma jednak służyć właścicielom, a nie jej samej. Rewolucja ma przynosić zyski oraz ma stworzyć miejsce, w którym można dobrze zjeść i miło spędzić czas. Magda Gessler nie chce oszukiwać klientów i tego też uczy uczestników programu.

Kontrowersyjne zachowanie uczestniczki, które uraziło Magdę Gessler

Magda Gessler nierzadko spotyka się z negatywnym odbiorem swoich zmian. Częściej jednak pracownicy lokalu przystają na rewolucję oraz są wdzięczni za pomoc, jaką otrzymują od gwiazdy.

W ostatnim odcinku o wdzięczności jednak nie było mowy. Właścicielka restauracji "Czarny Motyl" nie chciała dostosować się do oczekiwań Magdy Gessler. Ponadto była wulgarna i nieżyczliwa wobec restauratorki. W pewnym momencie, wyprosiła gwiazdę ze swojego lokalu.

Zdezorientowana Magda Gessler opuściła budynek i przerwała rewolucję. Restauratorka nie odpowiedziała na zaczepki pani Justyny i zachowując stoicki spokój wyszła z kuchni.

Trzeba przyznać, że takiego zachowania w programie "Kuchenne rewolucje" jeszcze nie było. Rzadko zdarza się, aby uczestnik programu w tak niestosowny sposób odnosił się do restauratorki, która wyciągnęła do niego pomocną dłoń.

Takie osoby nie mają, co liczyć na rady gwiazdy. A ci, którzy są gotowi na udział w programie muszą być świadomi jego nazwy. W końcu rewolucja to rewolucja.

Przypomnij sobie o:MAGDA GESSLER ZASKOCZYŁA DZIENNIKARZA. JEJ ODPOWIEDŹ WBIŁA GO W FOTEL

Portal "Życie" pisał: NIEZWYKLE WZRUSZAJĄCA CHWILA. ZASMUCONY MĘŻCZYZNA MUSIAŁ WYRZUCIĆ TAJEMNICZY PREZENT DO KOSZA. CO BYŁO W ŚRODKU

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW BIENIUK SPODZIEWA SIĘ DZIECKA. KTO JEST MATKĄ